KKS walczył, lider miał kłopoty – Przewinienia odebrały nam atuty

Koszykarki KKS walczące o utrzymanie się w I lidze zmierzyły u siebie z absolutnym liderem rozgrywek grupy D (komplet zwycięstw) – Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Trudno było liczyć na jakąś zdobycz, a jednak olsztynianki podjęły rękawice i stoczyły zacięty bój. Przegrały 55:66 (15:18, 13:15, 16:16, 11:17), będąc przez trzy kwarty równorzędnym przeciwnikiem. Gdy za pięć przewinień zeszły czołowe zawodniczki – nie było szans.

KKS Olsztyn – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 55:66 (15:18, 13:15, 16:16, 11:17)

KKS Olsztyn: Dominika Spittal-10, Natalia Żukowska-4, Aneta Burandt-9, Wiktoria Bałdyga-0, Jolanta Wichłacz-3, Alicja Minczewska-10, Agnieszka Piwowarczyk-0, Anna Todys-10, Ksenia Zajączkowska-7, Aleksandra Mońko-2

Olsztynianki zagrały bardzo ambitnie, przede wszystkim agresywnie, bo był to jedyny sposób by ograniczyć dużo większe możliwości ofensywne lidera rozgrywek. Oczywiście przyjęcie takiej strategii musiało się wiązać z dużą utratą sił, a przede wszystkim sporą liczbą przewinień. Sędziowie skrupulatnie wyłapywali faule, choć wielokrotnie były to zagrania „na pograniczu” i można było puścić grę. W konsekwencji aż trzy czołowe zawodniczki: Aneta Burandt, Ksenia Zajączkowska i Dominika Spittal nie dokończyły spotkania, a bardzo aktywna w tym meczu i przydatna pod tablicami Aneta zeszła już w 27 minucie. Nasze możliwości w czwartej kwarcie poważnie zmalały i właśnie wtedy rywalki osiągnęły przewage, gwarantująca im w miarę bezpieczny wynik.

Do tego momentu sprawa zwycięstwa była zupełnie otwarta. W połowie drugiej kwarty KKS prowadził nawet 40:35, jednak do końca było daleko, a korzystny wynik okupiony został wieloma faulami. Optymiści wietrzyli sensację, realiści zdawali sobie sprawę, że w końcówce będzie piekielnie ciężko. Mieli racje, choć akurat ta porażka tak bardzo nas nie zabolała, bowiem ujawniła potencjał zespołu. Skoro możemy stawić czoła liderowi, stać nas na zwycięstwa w ostatnich meczach. To powinno zapewnić byt.