KKS wraca do równowagi – Najpierw euforia, a potem trochę strachu

Koszykarki KKS odniosły drugie zwycięstwo w rundzie finałowej (grupa spadkowa) I ligi. Wygrały w środę (11 lutego) bardzo ważny mecz z ŁKS SMS Łódź 80:65 (26:19, 24:10, 6:22, 24:14). Olsztynianki mecz rozpoczęły doskonale i wydawało się, że załatwiły sprawę. Fatalna trzecia kwarta spowodowała, że przewaga stopniała do 5 punktów. Przebudzenie na finiszu uspokoiło nas wszystkich i bardzo cenne punkty zostały w Olsztynie.

KKS Olsztyn – ŁKS SMS Łódź 80:65 (26:19, 24:10, 6:22, 24:14)

KKS Olsztyn: Dominika Spittal-14, Natalia Żukowska-4, Aneta Burandt-19, Jolanta Wichłacz-0, Alicja Minczewska-18, Agnieszka Piwowarczyk, Anna Todys-2, Ksenia Zajączkowska-17, Aleksandra Mońko-6

Olsztynianki w pierwszej części zagrały dobrze, choć na początku miały kłopoty. Rywalki z zadziwiającą regularnością trafiały za trzy punkty i prowadziły nawet 11:8. Akcje KKS były bardziej urozmaicone i gdy podstawowy atut łodzianek odpadł nasze dziewczęta uzyskały przewagę. Po pierwszej kwarcie było już siedem oczek różnicy, a szturm na początku drugiej odsłony utwierdził dominację KKS. W tym okresie szczególnie mogła zaimponować Aneta Burant, zaczęły też trafiać Alicja Minczewska, Ksenia Zajączkowska i Dominka Spittal. Pod koniec pierwszej polowy Trener Tomasz Sztąberski zdecydował się nawet wpuścić na boisko rekonwalescentkę Jolantę Wichłacz, co kibice przyjęli z entuzjazmem, bo w sytuacji kadrowej zespoły liczy się każda duszyczka.

I gdy wszyscy oczekiwali spokojnej, nawet sielankowej drugiej połowy wielka przewaga zaczęła niepokojąco topnieć. Ale skoro w kwarcie zdobywa się tylko sześć punktów… Na szczęście niemoc trwała tylko kilka minut. W ostatniej odsłonie zespół wrócił do równowagi i wygrał pewnie, choć nie tak wysoko jak można było oczekiwać po pierwszej części.

Na razie cieszmy się ze zdobytych punktów. Nastroje są o niebo lepsze niż przed miesiącem.