KKS wygrał w Gorzowie – Wytrzymały końcówkę!

Bardzo cenne zwycięstwo odniosły koszykarki I- ligowego KKS-u Olsztyn. Pokonały w Gorzowie rezerwy AZS PWSZ 64:61 (14:13, 22:19, 16:13, 12:16). Oba zespoły wystąpią w grupie B, a więc w gronie drużyn, które będą się bronić przed spadkiem. To zwycięstwo zostanie zaliczone na konto olsztynianek, co oczywiście zwiększa szanse na pozostanie w I lidze centralnej, a taki jest cel beniaminka.

AZS PWSZ II Gorzów – KKS Olsztyn 61:64 (13:14, 19:22, 13:16, 16:12)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-19, Dominika Spittal-2, Kamila Kowalewska-6, Joanna Markiewicz-13, Natalia Żukowska-0, Emilia Rutkowska-14, Jolanta Wichłacz-7, Alicja Minczewska-2, Patrycja Ulaszewska-0, Magdalena Saternus-1, Ksenia Zajączkowska-0, Paulina Smol-0

Takie zwycięstwa mają podwójne znaczenie. Zostało odniesione dużym nakładem sił, walką na całej długości i szerokości boiska. Od pierwszych minut gra była nerwowa, rwana. Duża agresja z obu stron i mała skuteczność rzutowa. Nieco szybciej opanowały sią olsztynianki zdibywając nieznaczną przewagę. I tak już było do końca. Dobrze, że obok tradycyjnie trzymających grę: Kariny Różyńskiej i Joanny Markiewicz do gry aktywnie włączyły się Emilia Rutkowska i Jolanta Wichłacz.. Do przerwy czteropunktowa przewaga KKS-u, która oczywiście niczego nie gwarantowała, ale przy tak wyrównanym boju liczy sie kazde oczko.

Tuż po zmianie stron olsztynianki odskoczyły na siedem punktów i tę różnice utrzymały do końca trzeciej kwarty. Jak można bylo oczekiwac ostatnia odsłona była dramatyczna. Podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego z determinacją broniły zwycięstwa. Na póltorej minuty przed końcem prowadziły juz tylko 61:57 i wtedy nasz szkoleniowiec poprosił o czas. KKS dowiózł wygraną, być może na wagę utrzymania sie w I lidze, choć do pełni szczęścia jeszcze daleko.

AZS Uniwersytet Warszawski – AZS Uniwersytet Gdański 67:61

MUKS Poznań – SKS Unia Swarzędz 54:27

Arcus SMS PZKosz Łomianki – GTK Wejherowo 91:61

AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. – KKS Olsztyn 61:64

1. MUKS Poznań    30 15 15 – 0    1119 – 789

2. Arcus SMS PZKosz Łomianki     24 15    9 – 6    1103 – 1008

3. AZS Uniwersytet Warszawski   24 15    9 – 6   1021 – 981

4. GTK Wejherowo   23 15   8 – 7   1048 – 1043