KKS znów przegrał minimalnie – Szaleńczy atak i było tak blisko…

Koszykarki KKS Apteki Arnika nie dały rady na własnym boisku Wilkom Morskim ze Szczecina. Porażka 77:78 (15:23,9:15,18:19, 35:21) pogłębia trudności olsztynianek związane z awansem do czołowej czwórki i ten cel się oddala, teraz wypada czekać na inne rozstrzygnięcia. Mecz z Wilkami był dramatyczny, choć nic tego nie zapowiadało. Bardzo mocne rywalki osiągnęły przewagę i wydawało się, że kontrolują sytuację. Jednak szaleńczy atak KKS-u w końcówce omal nie przyniósł powodzenia. Znów zabrakło, ale to konsekwencja słabszej gry w pierwszej części. Posostały jeszcze minimalne szanse na awans do czołowej czwórki.

 

KKS Apteki Arnika Olsztyn – Wilki Morskie Szczecin 77:78 (15:23,9:15,18:19, 35:21)

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-25, Dominika Spittal-0, Angelina Skarżycka-0, Joanna Markiewicz-18, Natalia Żukowska-4, Iwona Polak-2, Alicja Minczewska-12, Patrycja Ulaszewska-2, Jessica Musijowska-10, Ksenia Zajączkowska-0, Jolanta Wichłacz-4

Wiadomo było, że dla olsztynianek będzie to niezwykle trudny mecz. Złożyły się na to dwa podstawowe elementy: klasa przeciwniczek i ogromna presja z jaką musiały grać zawodniczki KKS. Pierwsze minuty przebiegały po naszej myśli. Już kilka sekund po rozpoczęciu punkty zdobyła Karina Różyńska. Wprawdzie riposta rywalek była natychmiastowa, ale akcja za trzy, której autorką była Jessica Musijowska dała nam znów nieznaczna przewagę 7:4. Od połowy pierwszej kwarty kontrolę nad meczem miały już jednak szczecinianki dysponujące niezwykle wyrównanym składem. Po pierwszej odsłonie uzyskały osiem punktów przewagi, zdobywając „trójkę” na trzy sekundy przed syreną. To jeszcze bardziej „zdołowało” olsztynianki, które zwłaszcza w pierwszych minutach drugiej kwarty praktycznie nie istniały na boisku. Wynik do przerwy 24:38 nie wróżył niczego dobrego. Statystyki były wymowne, zwłaszcza dotyczące skuteczności: KKS – 28 procent, Wilki – 50 procent. Olsztynianki nie zdobyły w pierwszej połowie ani jednego punktu z tzw, drugiej szansy. Trener Tomasz Sztomberski rotował składem, chcąc znaleźć zawodniczki, które pociągną grę i zbliżą się do rywalek. Nie przynosiło to większego efektu.

W trzeciej kwarcie dystans utrzymywał się, choć był moment, że po celnej serii Kariny Różyńskiej KKS doprowadził do wyniku 40:50, rewanż szczecinianek był jednak błyskawiczny i przed ostatnią odsłoną szczecinianki znów „uciekły” na 15 oczek.

Jak można było oczekiwać olsztynianki zdobyły się na szaleńczy atak. Pod koniec meczu zaczęły się wreszcie zbliżać do przeciwniczek. Na dwie minuty przed syreną było 68:72, na niespełna minutę 71:74. Z boiska za pięć przewinień zeszła bardzo potrzebna w tym momencie Jessica Musijowska, a ponieważ rywalki wykorzystały dwa rzuty wolne wydawało się, że już wszystko stracone, bo czasu pozostało piekielnie mało. Ale dziewczyny wierzyły, do końca wierzyły, że się uda przynajmniej doprowadzić do dogrywki. I były tego bardzo bliski, bo w tym meczu jeszcze wiele się działo. Przy stanie 71:77 celnie za trzy rzuciła Joanna Markiewicz, potem obie strony wykorzystały po jednym osobistym (Markiewicz). Było 75:78 i ostatnia szansa. Olsztynianki (Wichłacz) trafiły, ale za dwa. Niestety zabrakło…

Za ostatnia kwartę „szóstka” nie tylko za umiejętności, ale niezwykłą ambicję i wiarę do końca. Za to dziękujemy. A teraz czekamy na inne wyniki. Mimo wszystko nadzieja pozostała. Ale niewielka. Wprawdzie MON POL przegrał, ale wygrała Gdynia, która zrównała sie punktami z KKS i ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Olsztynianki awansują do czwórki w przypadku zwycięstwa nad Kobylnocą (jest to mozliwe) przy jednoczesnych porażkach Płocka (gra na wyjeździe w Wilkami i jest to prawdopodobne) oraz Gdyni (spotka się na wyjeździe z Bydgoszczą – ostatnią w tabeli). Może dopisze nam wreszcie szczęście.

Wyniki

  • · MKS PWSZ Konin – BATON BASKET 25 Bydgoszcz 98:43
  • · KKS Apteki Arnika Olsztyn – KING WILK MORSKIE Szczecin 77:78
  • · GOLD WINGS BROKERS GTK Gdynia – EKO Energy Hit Kobylnica 63:51
  • · MON-POL Płock – INEA AZS Poznań 60:75

26 stycznia

  • · KING WILKI MORSKIE Szczecin – MON-POL Płock
  • · EKO Energy Hit Kobylnica – KKS Apteki Arnika Olsztyn
  • · INEA AZS Poznań – MKS PWSZ Konin
  • · BATON BASKET 25 Bydgoszcz – GOLD WINGS BROKERS GTK Gdynia

Tabela

1 MKS PWSZ Konin 13 26

2 INEA AZS Poznań 13 22

3 KING WILKI MORSKIE Szczecin 13 22

4 MON-POL Płock 13 19

5 GOLD WINGS BROKERS GTK Gdynia 13 18

6 KKS Apteki Arnika Olsztyn 13 18

7 EKO Energy Hit Kobylnica 13 16

8 BATON BASKET 25 Bydgoszcz 13   15

Fot.facebook inea poznan

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x