Klątwa zdjęta i KKS zdobył Łomianki – Dogrywka na własne życzenie

Koszykarki KKS Arnika Apteki odniosły pierwsze zwycięstwo w grupie C rozgrywek I ligi (miejsca 1-8). Po dramatycznym spotkaniu pokonały na wyjeździe po dogrywce zespół SMS PZKosz Łomianki 75:70 (16:13, 13:15, 20:13, 15:15, d. 11:6). Emocje w tym spotkaniu sięgały zenitu. Olsztynianki zafundowały sobie dogrywkę na własne życzenie, bowiem jeszcze na minutę przed końcem regulaminowego czasu prowadziły 64:57, a na 2 sekundy przed syreną 64:62. Pozwoliły jednak rywalkom wyrównać. Na szczęście w doliczonym czasie zachowały więcej zimnej krwi. Grając już bez Kariny Różyńskiej (5 fauli), dobrze egzekwowały rzuty wolne i wypunktowały Łomianki.

SMS PZKosz. Łomianki – KKS Arnika Apteki Olsztyn 70:75 (13:16, 15:13, 13:20, 23:15 d. 6:11)

KKS Arnika Apteki Olsztyn: Karina Różyńska-16, Dominika Spittal-0, Joanna Markiewicz-25, Natalia Żukowska-2, Iwona Polak-2, Alicja Minczewska-4, Jessica Musijowska-21, Anna Todys-0, Jolanta Wichłacz-5,

To był prawdziwy horror. Gdyby olsztynianki ten mecz przegrały długo by nie zapomniały Łomianek. KKS prowadził przez większość spotkania, choć statystki przeczyły, że są lepsze. Na szczęście liczby w rubryczkach mają drugorzędne znaczenie, najważniejszy jest wynik na tablicy. A tu na kilka minut przed końcem przewaga gości wydawała się bezpieczną. Nie po raz pierwszy jednak w tym sezonie tracimy pewną wygraną. Na pięć minut przed końcem KKS prowadził 59:50 i dystans utrzymywał. Do syreny brakowało niewiele ponad minutę, a rezultat 64:57 raczej gwarantował spokój. Nie w przypadku olsztynianek, które nie zdołały odeprzeć desperackich ataków SMS-u. Trener Tomasz Sztąberski brał czas, starał się uspokoić zawodniczki, ale te niestety roztrwoniły dorobek i sędziowie zarządzili dogrywkę.

Na szczęście olsztynianki nie załamały się i w dodatkowym czasie wykazały więcej spokoju. Odskoczyły na cztery punkty i tym razem nie oddały zwycięstwa. Wszystko dobre co się dobrze kończy.