Krajowa Gimnazjada Kołobrzeg 2012 – Elbląg czwarty, Działdowo dziesiąte

W Kołobrzegu zakończyła się  Krajowa Gimnazjada 2012. W turnieju koszykówki występili mistrzowie województw Szkolnego Związku Sportowego, w naszym przypadku dziewczęta z Gimnazjum nr 2 Działdowo i chłopcy z Gimnazjum nr 4 Elbląg. Taki turniej rządzi się swoimi prawami, wiele zależy od losowania, a to w przypadku elblążan nie było najszczęśliwsze.MImo to gimnazjaliści z czwórki sobie poradzili. Po znakomitej sobocie (trzy zwycięstwa) stannęli przed szansą na zdobycie brązowego medalu, ale niestety nie udało się. Przegrali z Gimnazjum Ostrów Wlk 39:57. Działdowianki ostatecznie wywalczyły 10 lokatę.

Dziewczęta

Gimnazjum Nr 2 Działdowo – Natalia Świniarska, Paulina Krupa, Amanda Mańkowska, Wiktoria Palkowska, Paulina Świniarska, Magdalena Cybulska, Daria Żywiec, Sandra Samsel, Marcelina Zaczkowska, Martyna Koszewnikow – trenerki Maria Szczypińska, Agnieszka Laskowska

I seria

Gimnazjum nr 2 Działdowo – Gimnazjum Polkowice 34:45

Wyniki poszczególnych kwart są wymowne (8:8,8:18,11:12,7:7). O wszystkim zadecydowała przegrana druga kwarta, w pozostałych walka była niezwykle wyrównana. Po przerwie działdowianki walczyły bardzo ambitnie, chcąc odrobić dystans, ale rywalki cały czas utrzymywały przewagę wypracowana przed przerwą. Drugi mecz tej grupy też był wyrównany Stalowa Wola przegrała z Lublinem 28:33

II seria

Gimnazjum 2 Działdowo – Gimnazjum Lublin 30:39

I znów podobna sytuacja. Jedna nieudana kwarta zadecydowała o przebiegu spotkania. Tym razem wyniki kwart były następujace:(5:13, 5:7, 10:11, 10:8). Potem trwała walka kosz za kosz, ale różnica z pierwszego okresu gry pozostała. Sobotni mecz ze Stalowa Wolą zadecyduje, czy zagramy w strefie 9-12 czy 13-16.

III seria

Gimnazjum nr 2 Działdowo – Gimnazjum Stalowa Wola 53:34

Działdowianki odniosły pierwsze i do tego zdecydowane zwycięstwo, wygrywając pewnie wszystkie kwarty (12:6,13:5,12:5,16:8). Wyższośc działdowskiej dwójki nie podlegała dyskusji, ale w dalszej fazie turnieju grać będziemy o miejsca 9-16. Może uda się skończyć imprezę w czołowej dziesiątce.

II faza

Gimnazjum nr 2 Działdowo – Gimnazjum Starachowice 52:33

Bardzo pewne zwycięstwo mimo niekorzystnego początku (wyniki kwart: 5:14,15:13,13:1,19:5), które wywindowało zespół z Działdowa w strefe 9-12. W turnieju dziewcząt sytuacja jest niejasna, bowiem dwie druzyny wycofały się i to zaburzyło harmonogram.

o 9 miejsce

Gimnazjum nr 2 Działdowo – Gimnazjum Szprotawa 28:51

Działdowianki nie nawiązały w tym meczu walki (7:19,5:14,8:6,8:12). Były już zmęczone i trochę zniechęcone. Niektóre grupy w II fazie liczy trzy zespoły i jedno zwycięstwo wystarczyło do miejsca w czolowej ósemce. Oceniając występ – bardzo nierówny, prawie w każdym meczu zdarzała się słaba kwarta, która miała wpływ na losy spotkania.

Chłopcy

Gimnazjum Nr 4 Elbląg: Mateusz Stawiak, Bartosz Majewski, Karol Kopycki, Krystian Huber, Bartłomiej Grądzki, Michał kowalski, Michał Sokalski, Dariusz Lipowski, Dominik Pawlak, Maciej Minkiewicz – trenerzy Arkadiusz Majewski, Adam Prus

I seria

Gimnazjum 4 Elbląg – Gimnazjum Białystok 44:43

Bardzo wyrównany mecz, w którym dość długo prowadził zawodnicy Białegostoku, Zryw Elbląga w końcówce przyniósł efekt, głównie za sprawą Bartosza Majewskiego, który celnie rzucał za „trzy”. W ostatniej minucie mieliśmy już cztery oczka zapasu, ale goście zmniejszyli dystans do jednego punktu. Na domiar złego przy kolejnym ataku straciliśmy piłkę i Białystok miał jeszcze szansę rzutową, ale jej nie wykorzystał. Faworyt grupy Warszawa rozgromił Łódź różnicą prawie 50 punktów. Ciężko będzie z nimi nawiązać walkę.

II seria

Gimnazjum nr 4 Elbląg – Gimazjum Ursynów (Warszawa) 35:56

Biorąc pod uwagę klasę przeciwnika honorowa porażka elblążan, którzy do połowy dotrzymywali kroku rywalom. Potem jednak bardzo wyrównany zespół ze stolicy (wicemistrzowie Polski kadetów) osiagnęli przewagę. W drugim spotkaniu Białystok wygral z Łodzią 15 punktami. Sobotnie zwycięstwo nad łodzianami da nam awans do ćwierćfinału.

III seria

Gimnazjum nr 4 Elbląg – Gimnazjum Łódź 56:43

Ważne zwycięstwo, które otworzyło elblążanom awans do ćwierćfinału. Nasza dryużyna była faworytem i z roli wywiązała się bardzo dobrze. Znów formą błysnął Bartosz Majewski. Przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie Bydgoszcz.

II faza (zaliczony mecz z Warszawą)

Gimnazjum nr 4 Elbląg – Gimnazjum Bydgoszcz 44:33

Cenne zwycięstwo, które otworzyło drogę do strefy medalowej.

Gimnazjum nr 4 Elbląg – Gimnazjum Koszalin 52:37

Elblążanie wykorzystali szansę i po bardzo dobrej grze pokonali gospodarzy. Dzięki temu walczyć będa w niedzielę o brązowy medal z Wieliczką.

o 3 miejsce

Gimnazjum nr 4 Elbląg – Gimnazjum Ostrów Wielkopolski 39:57

Rywalem okazał się jednak zespół z Ostrowia Wielkopolskiego. Nie było to udane spotkanie, dało o sobie znac zmęczenie bardzo wyczerpujacymi sobotnimi meczami. Czwarta miejsce w takim turnieju trzeba ocenić bardzo wysoko, choć oczywiście szkoda nie wykorzystanej medalowej szansy.