Kwidzyn zastopował Truso – Kontuzja kapitana odmieniła grę

Mecz układał się po myśli koszykarzy Truso Elbląg, którzy wyraźnie dominowali w dwóch pierwszych kwartach  meczu strefy pomorskiej w Kwidzynie. Dobrze zorganizowana obrona skutecznie powstrzymywała zawodników Basketu, którzy chwilami byli bezradni. Elblążanie skutecznie walczyli tablicach i wydawało się, że kontrolują przebieg wydarzeń. Sytuację zupełnie odwróciła kontuzja Piotra Matkiewicza. Od tego momentu gospodarze błyskawicznie zaczęli odrabiać straty i w efekcie wygrali 79:70 (14:22, 17:22, 22;10, 26:16).

Basket Kwidzyn – Truso Elbląg  79:70 (14:22, 17:22, 22;13, 26:16).

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-12, Krzysztof Jasiński-3, Damian Jedrzejewicz-2, Jarosław Jakubów-10, Kamil Pożarycki-2, Piotr Prokurat-16, Marcin Gawron-5, Marcin Krakowiak-19, Paweł Budziński-1, Mateusz Stawiak-0.

Do przerwy elblążanie konsekwentnie realizowali założony plan. Strategia była słuszna. Agresywna obrona i skuteczna walka na tablicach przynosiły efekty. Dobrze dysponowani rzutowo Krakowiak, Prokurat i Matkiewicz gwarantowali sporą przewagę. Wydawało się, że Truso znalazło sposób na rywala i jeśli gra się nagle nie załamie punkty powędrują do Elbląga.

Niestety, w trzeciej kwarcie kontuzji doznał kapitan zespołu Piotr Matkiewicz i z tym przykrym wydarzeniem trzeba kojarzyć zupełną zmianę ról na boisku. To Basket przejął inicjatywę, a elblążanie nie potrafili znaleźć recepty. Zaczęli przegrywać bój o tablicę, nie wchodziły rzuty z dystansu. Gospodarze walczyli z determinacją i wykorzystali swoją szansę. Szkoda straconych punktów w takich okolicznościach.

SportowePomorze.pl – ITAGO Gdynia 90:81 (24:11; 23:22; 22:28; 21:20)

MTS Basket Kwidzyn – MKS Truso Elbląg 79:70 (14:22, 17:22, 22:13, 26:16 )

Bat Sierakowice – SMS PZKosz Władysławowo 82:75 (17:6, 21:17, 24:33, 20:19 )

1 SMS PZKosz Władysławowo 14 685:632  5  4

2 MKS Truso Elbląg 9 14 582:547 5  4

3 MTS Basket Kwidzyn 13 598:562  5  3

4 ITAGO Gdynia 9 11 578:582  3  6

5 Bat Sierakowice 11 506:551  4  3