Łatwy mecz KKS Agapit w Łomiankach – Czy forma wróciła? Na odpowiedź trzeba poczekać

Koszykarki KKS Agapit przerwały kiepska ostatnio passę i pokonały w sobotę (20 listopada) na wyjeździe w meczu I ligi SMS PZKosz. Łomianki 68:41 (21:7, 41:11, 18:12, 15:11). Przewaga olsztynianek nie podlegała dyskusji. Przebieg pierwszej kwarty rozwiał wszelkie wątpliwości i trener Tomasz Sztąberski mógł skorzystać ze wszystkich zawodniczek, bowiem wynik był cały czas bezpieczny. Ale czy forma wróciła? Na odpowiedź musimy poczekać.

SMS PZKosz. Łomianki – KKS Agapit Olsztyn 41:68 (7:21, 11:14, 12:18, 11:15)

KKS Agapit Olsztyn: Joanna Chełchowska-10, Natalia Sobotka-10, Alicja Wawrzyniak-21, Patrycja Daliga-15, Marta Sztąberska-9, Martyna Przeradzka-0, Nikola Pałasz-0, Zuzanna Bałdyga-0, Ewelina Kitkowska-0, Karolina Giżyńka-3, Izabela Birkos-0.

Po dwóch porażkach olszynianki miały szanse przerwać złą passę, bowiem drużyna SMS Pzkosz. Łomianki należy do najsłabszych w stawce i nawet własne boisko w ich przypadku nie jest poważnym argumentem. Koszykarki KKS Agapit nie miały większych problemów, choć w składzie zabrakło podstawowej zawodniczki Kseni Woźniak. W piątce z dużym powodzeniem zastąpiła ją Patrycja Daliga, która wraz z Alicją Wawrzyniak należały do najskuteczniejszych zawodniczek. One wraz z Martą Sztąberską popisywały się skutecznymi rzutami za trzy punkty.

Wprawdzie pierwsze minuty były dość nerwowe, ale gdy olsztynianki złapały właściwy rytm od razu znalazło to odzwierciedlenie na tablicy wyników. „Odjechały” na 16:2 i w zasadzie zaakcentowały kto tu będzie rządzić. Duża przewaga i świadomość, że przeciwnik nie jest w stanie zagrozić czasami dekoncentruje i tak było w drugiej kwarcie. W 15 minucie KKS Agapit zwiększył dystans do 24 punktów (31:7) po czy stracił dziewięć oczek z rzędu. Oczywiście nie przyniosło to większych konsekwencji, bo ponowna mobilizacja spowodowała, , że wrócił zachwiany przez chwilę układ sił. Do przerwy olsztynianki prowadziły 35:18 i już do końca panowały nad sytuacją. Trener Tomasz Sztąberski bez cienia ryzyka mógł wpuścić na boisko juniorki, które grały sporo minut, ale nie zapisały punktów do protokołu. Szkoda bo była okazja.

KKS Agapit odwrócił passę, ale w jakiej jest naprawdę dyspozycji trudno ocenić, bowiem rywal był po prostu słaby, Zwycięstwo było jednak bardzo potrzebne: do tabeli i pokrzepienia serc.

SMS PZKosz Łomianki – KKS Agapit Olsztyn 41:68

Mon-Pol Płock – AZS Uniwersytet Gdański 61:65

Grot F&F Automatyka Pabianice – AZS UMCS II Lublin 81:35

Iodica TopMarket MKS Pruszków – AZS Uniwersytet Warszawski 71:44