Lepsze i gorsze momenty KKS-u – Wygrana na wagę większego spokoju

W meczu zamykającym pierwsza rundę rozgrywek I ligi koszykarki KKS Apteki Arnika Olsztyn pokonały we własnej hali Eko Energy Hit Kobylnica 74:63 (23:9, 13:18, 15:17, 13:19). Były w tym meczu lepsze i gorsze momenty, ale tu nie liczył się styl tylko zwycięstwo. Olsztynianki cel osiągnęły i chwała im za to, bo grały pod dużą presją, a przeciwnik wbrew pozorom nie był wcale łatwy. KKS świetnie wszedł w ten mecz po pierwszej kwarcie wydawało się, że będzie to spacerek. Potem jednak rozgorzała walka, choć oczywiście zwycięstwo nie było zagrożone

KKS Apteki Arnika Olsztyn – Eko Energy Hit Kobylnica 74:63 (23:9, 13:18, 15:17, 13:19).

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-15, Dominika Spittal-0, Joanna Markiewicz-12, Natalia Żukowska-4, Alicja Szych-0, Iwona Polak-10, Alicja Minczewska-4, Patrycja Ulaszewska-9, Jessica Musijowska-6, Jolanta Wichłacz-5, Ksenia Zajączkowska-0, Aleksandra Żygowska-9.

Trzeba się cieszyć, że odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo, które pozwala nadal realnie myśleć o miejscu w górnej połówce i faktu, że na sukces zapracowało wiele zawodniczek. Akurat w tym spotkaniu z dobrej strony pokazały się Iwona Polak, Aleksandra Żygowska i Patrycja Ulaszewska. Okazuje się, że można na nie liczyć w trudnych momentach, a takich jeszcze w lidze nie zabraknie.

Mecz rozpoczął się dla KKS-u bardzo pomyślnie. W pierwszej kwarcie olsztynianki uzyskały przewagę po serii punktów Joanny Markiewicz i Kariny Różyńskiej. Niestety druga odsłona była dużo słabsza i schodząc na przerwę rywalki mogły jeszcze myśleć o odrobieniu strat. Na szczęście po zmianie stron KKS znów dal popis skutecznej gry i odskoczył na bezpieczny dystans. Czwarta kwarta trochę popsuła wrażenie, ale nie popsuła nastroju, bo można zapisać na konto drużyny dwa bezcenne punkty.

Biorąc pod uwagę statystykę nie było tu dużych dysproporcji. Olsztynianki lepiej zbierały piłkę z obu desek i zaliczyły aż siedem trójek. To w głównej mierze okazało się decydujące.