Letnie ostatki pod elbląskim koszem – Ukąszeni i Kruszynki

Po raz piąty i zarazem ostatni w czasie wakacji, rozegrany został turniej Trio-Basket organizowany w ramach akcji Wakacje z MOSiR-em. Tym razem pod koszem rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pogoda była na tyle łaskawa, że tym razem pozwoliła na przeprowadzenie ostatniego już w czasie wakacji turnieju koszykówki ulicznej.

Do rywalizacji, na Orliku przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka, zgłosiło się łącznie dziewięć zespołów dziewczynek i chłopców, które podzielone zostały na dwie kategorie: szkoły podstawowej i gimnazjalne. Sześć zespołów ze szkół podstawowych rozgrywało swój turniej systemem „brazylijskim”, natomiast trzy zespoły gimnazjalne zagrały systemem „każdy z każdym”.

W „podstawówkach” najlepiej zaprezentował się zespół chłopców występujący pod nazwą Ukąszeni. W pierwszym meczu ograli ekipę Dzikie Banany 12:3, w drugim okazali się lepsi od dziewczynek z zespołu SP 15 Lawendy wygrywając 10:8, a w półfinale po raz drugi spotkali się z drużyną Dzikie Banany i ponownie wygrali, tym razem 12:6. Najbardziej zacięty i wyrównany był jednak pojedynek finałowy w którym spotkali się z zespołem dziewcząt Kinderki SP 15. Do ostatnich sekund ważyły się losy meczu, które ostatecznie na swoją korzyść prze chylili chłopcy, wygrywając 10:9. Tak więc drugie miejsce przypadło ekipie Kinderki SP 15, a na najniższym stopniu podium stanął zespół Dzikie Banany.

Skład trzech najlepszych zespołów w kat. szkół podstawowych:

1.Ukąszeni: Przemek Orłowski, Tomasz Miciuk, Konrad Jakimowicz.

2.Kinderki SP 15: Julia Golonko, Patrycja Kinder, Martyna Jankowska.

3.Dzikie Banany: Jakub Kacprzak, Jakub Grabowski, Damian Siwek.

{AdmirorGallery}kruszynki29{/AdmirorGallery}

Sporą niespodzianką zakończył się za to turniej w kategorii szkół gimnazjalnych, gdzie w gronie trzech startujących ekip była jedna drużyna dziewcząt. I to właśnie przedstawicielki płci pięknej okazały się najlepsze pozostawiając za sobą zespoły męskie. Dziewczyny grające pod nazwą Kruszynki w pierwszym meczu pokonały zespół Kanciaki 6:5, a w drugim okazały się lepsze od faworytów turnieju ekipy Hashtag, zwyciężając 11:3. Drugie miejsce przypadło drużynie Hashtag, a trzecie zajęła drużyna Kanciaki. Najlepsze trzy zespoły w każdej kategorii otrzymały od organizatora statuetki, medale oraz pamiątkowej dyplomy, natomiast pozostałe drużyny słodkie upominki.

Składy trzech najlepszych zespołów w kat. szkół gimnazjalnych:

1.Kruszynki: Natalia Hassa, Wiktoria Kołacka, Dagmara Czaplińska, Zuzia Skórka.

2.Kanciaki: Adrian Judek, Mateusz Czechowski, Krystian Rusenkiewicz.

3.Hashtag: Kacper Jastrzębski, Karol Kopycki, Michał Palicki.

Więcej informacji o turnieju, wyniki, tabele oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu w zakładce imprezy sportowe/Wakacje z MOSiR-em 2014.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg koszywka MOSiR Elbląg

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x