Licealiada Wojewódzka Dziewcząt bez niespodzianki – VII LO Olsztyn, inaczej być nie mogło

W sali OSiR przy ul. Głowackiego w Olsztynie odbył się finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Dziewcząt Szkół Ponagimnazjalnych. W stawce czterech uczestniczek zdecydowanymi faworytkami były uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Olsztyna czyli VII LO. Większość z nich to zawodniczki KKS Olsztyn, kilka gra na poziomie I ligi, więc nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek. Srebro dla Zespołu Szkół nr 2 Działdowo, a brąz zdobył Zespół Szkół nr 1 Działdowo.

 

Finały Wojewódzkie SPG:

Półfinały

ZS nr 1 Działdowo – VII LO Olsztyn 34:84

ZSZiO Nidzica – ZS nr 2 Działdowo 23:41

o 3 miejsce

ZS nr 1 Działdowo -ZSZiO Nidzica 39:37

o 1 miejsce

VII LO Olsztyn – ZS nr 2 Działdowo 55:26
 

Skład VII LO :

Angelina Skarżycka, Agnieszka Stachyra, Alicja Szych, Ksenia Zajączkowska, Natalia Żukowska, Iwona Polak, Katarzyna Sutor, Aleksandra Żygowska, Patrycja Kalinowska, Ewa Juran, Amelia Wełnicka, Natalia Stocka, Dominika Kowalewska, Laura Jastrzębowska i Karolina Janczewska. Opiekun Alicja Sztąberska

Relację z imprezy przesłał nam także Jakub Pietrzak, trener ZS Nr 2 Działdowo:

Droga do finały było długa i ciężka, najpierw Mistrzostwa Powiatu u na, później Mistrzostwa Rejonu tez u nas, później wyjazd na Mistrzostwa Regionu do Elbląga, następnie turniej barażowy w Działdowie, ale ostatecznie się udało- jesteśmy w finale wojewódzkim..:. Co warte zaznaczenia dawno nie było sytuacji, aby w finale wojewódzkim nie było ekipy z Elbląga, a znalazły się dwie drużyny z Działdowa.”
W turnieju finałowym w półfinałach ZS Nr 2 Działdowo zmierzył się z ZSZiO Nidzica.
„Mecz do przerwy był wyrównany z lekką przewagą Działdowianek. Po przerwie moje dziewczyny wrzuciły drugi bieg i odjechały na 12-15 pkt. i do końca meczu graliśmy spokojnie. Super zawody rozegrały Sandra Jabłońska i Paulina Krupa. W decydujących momentach meczu dziewczyny bardzo mocno broniły i z tego wychodziły łatwe punkty w kontrze” .Wynik końcowy 41:23 dla ZS Nr 2 Działdowo.
W drugim półfinale ZS Nr 1 Działdowo był bez szans w pojedynku z VII LO Olsztyn przegrywając bardzo wyraźnie.
W meczu o trzecie miejsce ZSZiO Nidzica przegrał po bardzo dramatycznym i obfitującym w zwroty akcji  mecz z ZS Nr 1 Działdowo dwoma punktami.
W meczu finałowym spotkały się faworytki turnieju  z VII LO Olsztyn i ZS Nr 2 Działdowo. Wydawało się że mecz będzie miał bardzo jednostronny przebieg, gdyż w drużynie VII LO Olsztyn występują zawodniczki, które na codzień reprezentują barwy pierwszoligowego klubu KKS Olsztyn. Jednak do przerwy działdowianki grały bardzo odważnie i mocno w obronie, co zaowocowało przyzwoitym wynikiem 26:23. W trzeciej kwarcie olsztynianki zaczęły grac bardziej agresywnie i skutecznie , co odrazy przełożyło się na wynik, VII LO uzyskało sporą przewagę i mecz skończył się 25 pukntową dlla VII LO.

Jestem bardzo zadowolony z występu mojej drużyny-mówi Jakub Pietrzak Dziewczyny pokazały że wiedzą co to twarda walka z obronie. Cieszę się że na zakończenie edukacji w naszej szkole dziewczyny pokazały, że mają charakter sportowy i potrafiły się wznieść na wyżyny swoich sportowych umiejętności i odnieść wielki sukces jakim na pewno jest II miejsce w województwie. W imieniu swoim i zawodniczek dziękuję Radzie Rodziców przy ZS Nr 2 Działdowo za pokrycie części kosztów związanych z organizacją tegorocznych wyjazdów na imprezy sportowe.:)

Skład wicemistrzyń województwa – ZS Nr 2 w Działdowie:

Sandra Jabłońska, Natalia Zdunek, Wiktoria Palkowska, Paulina Krupa, Paulina Orzechowska, Paulina Pruszkowska, Magda Orzechowska, Klaudia Pawelska. TRENER: Jakub Pietrzak

{AdmirorGallery}pietrzaka30{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x