Ligi strefowe: juniorek starszych, juniorek i kadetek – Czarna środa

Trzy mecze – trzy porażki, to  bilans zespołów Olsztyna i Elbląga w młodzieżowych rozgrywkach strefowych. Dwie drużyny KKS-u gościły w Gdyni. Juniorki walczyły dzielnie przez trzy kwarty, ale ostatecznie przegrały 72:88 (21:12, 27:25, 17:26, 7:22), juniorki starsze olsztyńskiego klubu poniosły porażkę z GTK 65:94 (19:29, 16:16, 17:27, 18:25), kadetki MKS Truso uległy w Starogardzie SKS I 44:67 (13:17,7:14, 10:17, 14:19).

Juniorki: KTK Gdynia – KKS Olsztyn 88:72 (12:21, 25:27, 26:17, 22:7)

KKS Olsztyn: Paulina Rojek-0, Angelika Skarżycka-10 (1×3), Natalia Żukowska-17, Ksenia Zajączkowska-21(1×3), Natalia Dzieniszewska-2, Aleksandra Żydowska-0, Iwona Polak-0, Patrycja Gralewicz-2, Patrycja Jastrzębska-6, Alicja Szych-14

Dwie kwarty bardzo dobre w wykonaniu olsztynianek. W trzeciej przewaga zaczęła topnieć. Czwarta odsłonę gdynianki rozpoczęły agresywną obroną na całym placu. Zawodniczki KKS nie potrafiły wyjść z opresji. W krótkim odstępie czasu popełniły cztery błędy, co w konsekwencji przyniosło punkty rywalkom. To był moment przełomowy. W końcówce zespół GTK , grając spokojnie, powiększał przewagę.

1 Pomorze Gimnazjum Dąbrówka 3   5  218:202  2  1

2 KKS Olsztyn 3   5   265:220   2  1

3 VBW GTK Gdynia 2  4   211:102   2  0

4 UKS Bryza Kolbudy 2   2  133:173  0  2

5 UKS Jedynka Lębork 2  2  80:210  0  2

Juniorki starsze: GTK Gdynia – KKS Olsztyn 94:65 (29:19, 16:16, 27:17, 25:18)

KKS Olsztyn: Monika Furga-0, Dominika Spittal-3, Joanna Markiewicz-29(1×3), Natalia Żukowska-6, Natalia Dzieniszewska-2, Sylwia Bazan-0, Maria Frąckowiak-4, Aleksandra Żydowska-0, Patrycja Ulaszewska-0, Alicja Malinowska-2, Paulina Smol-2, Jolanta Wichłacz-17(1×3)

Mecz bez historii.. Bardzo wyrównany zespół Gdyni kontrolował spotkanie od pierwszej minuty, grając bardzo konsekwentnie w ataku i obronie. Rotacja zawodniczek nie obniżała poziomu gry. Olsztynianki były skazane na porażkę.. Joanna Markiewicz i Jolanta Wichłacz to za mało na team, który w każdym sezonie kandyduje do medalu Mistrzostw Polski.

Tabela:

1 KKS Olsztyn   2  3  153:164  1  1

2 GTK Gdynia   1   2   94:65     1  0

3 Truso Elbląg   1   1   70:88     0  1

Kadetki: SKS I Starogard Gd .–  Truso Elbląg 67:44 (17:13, 14:7, 17:10, 10:14)

Truso Elbląg: Kimso Małgorzata – 17 Ferzyńska Justyna – 8 Wierzbińska Zuzanna – 7 Kmiecik Paulina – 5  Winiarczyk Karolina – 4 Wochna Patrycja- 2 Meuś Aleksandra – 1 Ciechanowska Patrycja -0 Szczodrowska Anna – 0

Elblążanki nie sprostały faworytkom, ustępując im pod każdym względem. Każdą kwartę przegrał kilkoma punktami. Grały przede wszystkim nieskutecznie. O ile miejsce w czwórce tej grupy jest jeszcze realne, o tyle awans ze strefy mało prawdopodobny.

1 SKS I Dwójka Starogard Gdański 8  14  655:533  6  2

2 UKS Piątka-Foto Gocha Tczew 6  12  504:336  6  0

3 UKS Bryza Kolbudy 6  10  488:339  4 2

4 KKS Olsztyn 7  10  532:563  3  4

5 Truso Elbląg 7  9   418:451   2  5

6 SKS II Starogard Gdański 6  8   406:480  2  4