Mała Liga Żubrów już gra – Świetny początek TSK Roś Pisz

W sobotę (5 października) odbyły się pierwsze mecze w ramach "Małej Ligi Żubrów" w mini koszykówce chłopców rocznik 2002 i młodsi... W pierwszej rundzie zespoły zostały skojarzone w pary. W Ełku spotkali się obaj przedstawiciele województwa warmińsko-mazurskiego - UKS "Nenufar" 5 Ełk i TSK "Roś" Pisz. Wygrali młodzi koszykarze z Pisza 55:39

Nenufar EŁK – TSK Roś PISZ 39:55 (5:11, 15:16, 10:17, 9:11)

TSK Roś: Patryk Zapert (29 pkt.), Łukasz Bessman (5 pkt.), Mateusz Lesiński (5 pkt.), Albin Kłos (4 pkt.), Szymon Zalewski (4 pkt.), Kuba Uliszewski (3 pkt.), Damian Mielnicki (2 pkt.), Michał Szablak (2 pkt.), Bartłomiej Góralczyk (1 pkt.), Karol Deptuła, Kacper Kwiatkowski, Eryk Lubowski.

Ocena meczu przez trenera zespołu z Pisza Pawła Szarego:

„Bardzo martwiłem się przed meczem, jak zaprezentują się moi podopieczni, gdyż od czerwca było to dopiero nasze pierwsze spotkanie. Przeciwnik w wakacje rozegrał kilka sparingów, zagrał turniej we Włoszech i Estonii. Na szczęście, po kilku pierwszych, nerwowych minutach, chłopcy otrząsnęli się i zaczęli grać, to co „trener przykazał”. Dobre zawody rozegrał nasz najwyższy zawodnik – Patryk Zapert, który pomimo licznych fauli na nim ( aż pięciu przeciwników kończyło mecz z 4 przewinieniami osobistymi
złapanymi głównie na Patryku) królował pod koszem, zbierał i rzucał (29 punktów). Patryka pod koszem, zarówno w ataku i obronie, znakomicie wspomagał Szymon Zalewski – nasza druga „wieża”. Bardzo dobrze piłkę rozgrywali Albin Kłos, Łukasz Bessman i Damian Mielnicki – to dzięki nim Patryk i koledzy mogli zdobywać punkty, a również oni „coś dorzucili”. Chłopcami od „czarnej roboty” byli Mateusz Lesiński i Kacper Kwiatkowski, których zadaniem było wyłączenie z gry podstawowych rozgrywających „Nenufara”.

W meczu zadebiutował Eryk Lubowski, który od tego sezonu zaczął uczęszczać na zajęcia. Na pochwałę zasługują też pozostali chłopcy, którzy dzielnie walczyli o każdą piłkę i każdy z nich zaprezentował się z dobrej strony. Bardzo cieszą mnie dobre zawody moich koszykarzy. Chłopcy nie są jeszcze w najwyższej formie, dlatego wygrana jeszcze bardziej przybiera na wartości. W tym sezonie spokojnie będziemy „robić swoje”, bo przynosi to efekty, a naszą wartość sprawdzimy już za tydzień na turnieju w Białymstoku, gdzie zagrają bardzo mocne ekipy z regionów Mazur i Podlasia.”

SP NR 5 NENUFAR EŁK – TSK ROŚ PISZ

I Kolejka I rundy mecze pojedyncze w parach , gospodarz na pierwszym miejscu.

TSK ROŚ PISZ- SP NR 5 NENUFAR EŁK

I Kolejka II rundy mecze pojedyncze w parach , gospodarz na pierwszym miejscu.

6. SP 43 Białystok – Puńsk

Turniej finałowy odbędzie się SP 43 w Białymstoku – 17.05.2014 r.

Po zakończeniu rozgrywek ligowych 4 pierwsze zespoły rozegrają turniej finałowy w systemie pucharowym. 1-4 i 2-3. Przegrani grają o 3 miejsce a wygrani o 1.

Zasady gry  :

W MLŻ obowiązują zasady gry minikoszykówki (czas gry : 4 x 8 minut – czas zatrzymujemy na rzuty wolne i przerwy dla trenerów , 2 ostatnie minuty meczu czas zatrzymujemy na każdy gwizdek sędziego), po celnym rzucie z faulem zawodnik wykonuje dodatkowy rzut wolny, obowiązuje krycie „każdy swego” , za krycie „strefą” sędzia dyktuje przewinienie techniczne , po uprzednim ostrzeżeniu. Wszystkie turnieje rozpoczynamy o godzinie 10:00 ( dopuszczalna jest inna godzina rozpoczęcia turnieju po uzgodnieniu ze wszystkimi uczestnikami zawodów)