Mały maraton w Gdyni – Porażki, które nie załamują, a wzmacniają

Koszykarki KKS-u Olsztyn rozegrały w środę (30 listopada) dwa spotkania w Gdyni z zespołami VBS GTK Gdynia. Najpierw odbył się mecz juniorek, w którym koszykarki z Trójmiasta triumfowały 81:61 (16:17, 20:21, 24:14, 21:9), a po godzinnej przerwie rozegrano potyczkę w lidze juniorek starszych i tu też lepsze okazały się gdynianki wygrywając 77:46 (17:18, 22:7, 19:10, 19:11). Te porażki nie załamują, bo GTK to prawdziwa potęga, a długie momenty wyrównanej walki dają wiarę, że jest szansa na dobre miejsce w Mistrzostwach Polski.

Liga juniorek

VBS GTK Gdynia – KKS Olsztyn 81:61 (16:17, 20:21, 24:14, 21:9)

KKS Olsztyn: Patrycja Kalinowska-0, Angelina Skarżycka-6, Natalia Żukowska-19, Alicja Szych-9(2×3), Iwona Polak-14, Laura Jastrzębowska-2, Ewa Juran-0, Ksenia Zajączkowska-9, Aleksandra Żygowska-2.

Bardzo dobre spotkanie, dynamiczne, pełne bezpośrednich starć. Do przerwy olsztynianki zagrały znakomicie, zwłaszcza Iwona Polak i Natalia Żukowska radziły sobie w sytuacjach podkoszowych. Szkoda, że dziewczynom nie wyszła trzecia kwarta. Przestój kosztował nas utratę wielu punktów. Straciliśmy też za pięć przewinień najlepsze zawodniczki. W czwartej odsłonie było już lepiej. Przewaga gdynianek wzrosła dopiero w ostatniej minucie, którą wygrały 10:0, ale  zdesperowane olsztynianki chcąc ratować sytuacje przerywały akcje faulami, a GTK dobrze wykonywał osobiste.

1 VBW GTK Gdynia 5  9 447:283  4  1

2 KKS Olsztyn  5  9 450:282  4  1

3 UKS Bryza Kolbudy  4  5 294:300  1  3

4 SKS Starogard Gdański  4  4 140:466  0  4

{gallery}natalia1{/gallery}

Liga juniorek starszych

VBS GTK Gdynia – KKS Olsztyn 77:46 (17:18, 22:7, 19:10, 19:11).

KKS Olsztyn: Angelina Skarżycka-11 (3×3), Natalia Żukowska-2, Alicja Szych-0, Iwona Polak-8, Ksenia Zajączkowska-3, Aleksandra Żygowska-0, Ewelina Czaboryk-2, Jolanta Wichłacz-18(6×3), Karolina Łatienkow-2

W drugim spotkaniu olsztynianki grały podobnym składem (doszły trzy zawodniczki) w zespole GTK proporcje były odwrotne (trzy zawodniczki z pierwszej potyczki). Sił na prowadzenie równej gry starczyło na jedną kwartę. Później jednak przewaga fizyczna rywalek, bardzo wyrównany skład z reprezentantkami kraju, wzięły górę i dystans rósł. W tym meczu nasze zawodniczki, a właściwie dwie: Angelina Skarżycka i Jolanta Wichłacz zaliczyły aż dziewięć trójek. To okazało się łatwiejsze niż wypracowanie sytuacji w strefie podkoszowej, gdzie defensywa GTK była doskonale zorganizowana.

1 VBW GTK Gdynia  3  6  231:159  3  0

2 KKS Olsztyn  3  3  159:231  0  3