ME kobiet U 20 Serbia 2011 – Polki z J. Markiewicz w półfinale!

Do przerwy jeszcze wszystko było możliwe, ale po zmianie stron reprezentacja Polski rozniosła Francuzki i wygrywając mecz ćwierćfinałowy 62:47  (15:15, 12:8, 19:9, 16:15) są  już w czołowej czwórce turnieju. Ogromny sukces, również indywidualny koszykarki KKS Olsztyn Joanny Markiewicz, która ma ogromną szansę zostać medalistką Mistrzostw Europy. Trzeba wygrać jeszcze jedno spotkanie, najlepiej to najbliższe, które zapewni co najmniej srebrny medal!

Polska – Francja 62:47 (15:15, 12:8, 19:9, 16:15)

Polska: Magdalena Ziętara 19, Paulina Kuras 10, Małgorzata Misiuk 8, Joanna Markiewicz 7, Dorota Mistygacz 4, Agnieszka Śnieżek 4, Marta Mistygacz 3, Martyna Cebulska 2, Magdalena Idziorek 2, Agata Szczepanik 2, Marzena Marciniak 1, Monika Jasnowska 0.

Polki znów rozegrały doskonały mecz, przede wszystkim potrafiły po przerwie zaskoczyć rywalki i zdobyć na tyle dużą przewagę by kontrolować to spotkanie. Obawialiśmy się potyczki z tymi rywalkami, ale w ćwierćfinałach nie ma słabych zespołów. Zresztą w przypadku naszych dziewcząt najważniejsza jest ich dyspozycja, bo jak udowodniły są w stanie wygrać z każdym. W trzeciej kwarcie różnica sięgała 19 punktów i końcówka nie była tak dramatyczna, jak się spodziewano. Joanna Markiewicz zdobyła 7 punktów, ale ona nie jest przecież typowa snajperką, ma inne walory bardzo przydatne drużynie. Zresztą jej udział w dotychczasowych sukcesach jest ogromny.

W półfinale ponownie zagramy z Rosją, Czy można z takim zespołem wygrać drugi raz? Przekonamy się w sobotę.