Na meczach Truso emocje sięgaja zenitu – Niefortunna końcówka i wielki żal

Kiedy w trzeciej kwarcie przewaga koszykarzy Truso Elbląg sięgała 11punktów (53:42) wydawało się, że po wyrównanej do tej pory grze podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego przełamali opór akademików z Gdańska. Optymizm był jednak przedwczesny. Goście szybko przełamali kryzys i po szaleńczej pogoni „dopadli” elblążan w końcówce. Ostatnia minuta spotkania to wojna nerwów. Strata piłki przez Tuso i punkty z rzutów wolnych dające AZS-owi prowadzenie 70:68. Była jeszcze okazja by wyrównać, ale dwie próby zakończyły się niepowodzeniem stąd porażka 68:70 (15:18, 18:15, 22:16, 13:21)

Truso Elbląg – AZS AWFiS Gdańsk 68:70 (15:18, 18:15, 22:16, 13:21)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-9, Marcin Zalewski-0, Kamil Pożarycki-4, Mateusz Stawiaj-3, Piotr Prokurat-12, Bartosz Majewski-0, Sebastian Gliński-0, Paweł Budziński-27, Mateusz Wiedeń-4, Grzegorz Czarnul-0, Damian Jędrzejewicz-9

Pierwsza część bardzo wyrównana, wynik cały czas na styku. Na przerwę rywale schodzili z idealnym remisem. Po zmianie stron lekką przewagę zaczęli uzyskiwać gospodarze. Zwiększali dystans, a wynik 53:42 zapowiadał raczej spokojną końcówkę. Niestety, w czwartej odsłonie elblążan dopadł kryzys i przeciwnicy nadspodziewanie szynko odrobili straty. W końcówce zachowali więcej zimnej krwi i wykorzystali błędy zmęczonych koszykarzy Truso. Szkoda oczywiście tak straconych punktów, bo w tak wyrównanej stawce zespołów takie porażki bola szczególnie. Oby w następnej potyczce szczęście uśmiechnęło się do elblążan.