Na zakończenie sezonu porażka KKS-u w stolicy – Tylko początek udany…

W ostatnim meczu rozgrywek I ligi sezonu 2012/2013 koszykarki KKS Apteki Arnika przegrały w stolicy z AZS UW Warszawa 70:87 i chyba dobrze, że już tegoroczną rywalizacją zakończyły. Olsztyniankom nie wiodło się w ostatniej fazie rozgrywek. Owszem walczyły, ale seria porażek powodowała rosnące zniechęcenie i ciężko było wyzwolić motywację. Druga część sezonu wskazała nasze miejsce w szeregu, ale w sumie cel został osiągnięty. Nadal jesteśmy w I lidze…

AZS Uniwersytet Warszawski – KKS Apteki Arnika Olsztyn 87:70 (20:24, 21:14, 21:13, 25:19)

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-13, Dominika Spittal-1 Angelina Skarżycka -0, Joanna Markiewicz-18, Natalia Żukowska-1, Alicja Szych-6, Iwona Polak-13, Alicja Minczewska -8, Jessica Musijowska-8, Anna Todys-2, Ksenia Zajączkowska-0, Aleksandra Żygowska-0

Pierwsza kwarta dawała sporą nadzieję na zwycięstwo, które nie poprawiłoby wprawdzie pozycji KKS-u w tabeli, ale byłoby miłym akcentem na zakończenie sezonu. Od drugiej odsłony inicjatywę przejęły akademiczki i ich przewaga wzrastała z każdą minutą. Sezon ligowy zakończony. Olsztynianki zajmując ósme miejsce w grupie C mają już wolne.

AZS Uniwersytet Warszawski – KKS Apteki Arnika Olsztyn 87:70

SMS PZKosz Łomianki – INEA AZS Poznań 53:55

MKS PWSZ Konin – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 64:58

KING WILKI MORSKIE Szczecin – MKK Siedlce 64:81