Niebywałe emocje w Starogardzie – Truso Elbląg twarde jak skała

Dużych emocji dostarczyło spotkanie koszykarzy strefy pomorskiej o wejście do II ligi między zespołami: Użlis Nieruchomości Starogard Gdański i Truso Elbląg. Prawdziwa walka rozgorzała po przerwie. Najpierw nieznaczną przewagę osiągnęli elblążanie. Jeszcze na trzy minuty przed końcem prowadzili różnica 8 punktów. Dwie nieudane kontry i celne trójki rywali odwróciły role. W ostatnich 30 sekundach to my byliśmy pod ścianą, jednak wspaniały rzut za trzy punkty Piotra Prokurata doprowadził do remisu i w efekcie dogrywki. Tu elblążanie byli twardzi jak skała. Szybko odskoczyli przeciwnikom i mogą zapisać kolejne zwycięstwo 96:87 (16:16, 16:17, 29:24, 17:21 d. 19:10),

Użlis Nieruchomości Starogard Gdański – Truso Elbląg 87:96 (16:16, 16:15, 24:29, 21:17, d. 10:19)

Truso Elbląg: Piotr Markiewicz-20, Marcin Zalewski-12, Damian Jędrzejewicz-8, Kamil Pożarycki-1, Mateusz Stawiak-23, Piotr Prokurat-19, Paweł Budziński-10, Bartosz Majewski-3, Grzegorz Czarnul-0

Pierwsza cześć bardzo wyrównana. Po przerwie elblążanie zagrali odważniej i to przyniosło efekty. Do połowy ostatniej odsłony dyktowali warunki i wydawało się, że bez kłopotów „dowiozą” zwycięstwo. Niestety dwa kontrataki rozgrywane w przewadze okazały się nieudane, a w rewanżu przeciwnicy zaczęli trafiać i to za trzy punkty. Sytuacja diametralnie się zmieniła, Na 30 sekund przed syreną to gospodarze prowadzili trzema oczkami. Piłkę mieli jednak zawodnicy Truso. Starannie rozegrali atak pozycyjny, który zakończył celną „trójką” Piotr Prokurat. Było jeszcze kilka sekund do końca. Obie strony stanęły przed szansą, ale wynik 77:77 pozostał bez zmian.

Dogrywka toczyła się już pod dyktando Truso. Goście szybko uzyskali przewagę. Przeciwnicy próbowali odrabiać dystans, grali jednak nerwowo. Faule taktyczne też nic nie dały, tym bardziej, że koszykarze z Elbląga trafiali osobiste.