Niepokojący kryzys KKS na finiszu – Do przerwy było pozamiatane…

Koszykarki KKS Apteki Arnika Olsztyn przegrały w I lidze centralnej drugi mecz z rzędu. Okazało się, że spotkanie z Łomiankami nie było wypadkiem przy pracy. Po prostu zespół znalazł się w dołku, co w rozgrywkach się zdarza, bo trudno trzymać fason przez tyle miesięcy. Nie mniej sobotnia porażka w Sokołowie Podlaskim 86:103 (11:22, 10:28, 20:22, 36:31) odkryła wiele mankamentów. W każdym końcowy wynik wygląda lepiej niż gra olsztynianek, zwłaszcza w pierwszej części. Wówczas odnosiło się wrażenie, że spotkały się drużyny z różnych półek.

MKK Sokołów Podlaski – KKS Apteki Arnika Olsztyn 103:86 (22:11, 28:19, 22:20, 31:36)

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-18, Dominika Spittal-0, Joanna Markiewicz-12, Natalia Żukowska-3, Emilia Rutkowska-16, Iwona Polak-2, Alicja Minczewska-12, Barbara Skowronek-9, Ksenia Zajączkowska-3, Jolanta Wichłacz-11

Mecz rozstrzygnął się w pierwszych dwóch kwartach, w których Sokołów uzyskał druzgoczącą przewagę. Olsztynianki źle weszły w to spotkanie, rywalki były szybsze i bardziej zdecydowane. Statystyki przemawiały na ich korzyść. Bardzo szybko po dwa przewinienia złapały Karina Różyńska i Natalia Żukowska, obie pieczołowicie pilnowane przez przeciwniczki nie potrafiły zaprezentować swych walorów.

W drugiej kwarcie było jeszcze gorzej. Przewaga niepokojąco wzrastała by to przerwy osiągnąć 22 punkty. W tym momencie Sokołów grał na 56 procentach skuteczności z akcji KKS na 32. W zbiórkach było 22:13, a w asystach 8:3. Jak widać wszystkie elementy przemawiały za drużyna gospodarzy.

Po przerwie olsztynianki poprawiły grę i…wynik, ale oczywiście nie było już większego stresu, a ze strony Sokołowa takiej determinacji jak na początku.