Nieznaczna porażka KKS-u – Dalej płacą frycowe…

Po wysokiej porażce z MUKS Poznań, zespół KKS znów czekał trudny, wyjazdowy mecz z AZS UW Warszawa. Rywal może słabszy niż poznanianki, ale z pewnością bardziej doświadczony niż KKS i do tego grający na własnym boisku. I to chyba okazał się atut decydujący. Olsztynianki po wyrównanym spotkaniu przegrały 67:75(27:31)

KKS: Karina Różyńska 14, Dominika Spittal 0, Kamila Kowalewska 5 , Joanna Markiewicz 9, Natalia Żukowska 0,Emilia Rutkowska 7 Jolanta Wichłacz 0, Alicja Minczewska 23,, Patrycja Ulaszewska 0, Magdalena Saternus 1, Paulina Smol 8, Alicja Malinowska  0

Olsztynianki wprawdzie rozpoczęły od prowadzenia, ale następne minuty przebiegały pod dyktando akademiczek, który uzyskały dość wyraźna przewagę. Na szczęście w drugiej kwarcie rozpoczęła się skuteczna pogoń KKS i na przerwę AZS schodził z zaledwie 4-unktowym zapasem.

Po zmianie stron nadal dobra gra olsztynianek, które w 24 minucie znów wyszły na prowadzenie 38:37, a w chwile później 40:37. Kolejne minuty i zmiana ról. Zespół z Uniwersytetu miał dobrą passę , szybko odzyskał inicjatywę, a u nas wyraźny przestój. W 29 minucie warszawianki prowadziły już 53:46. Duża w tym zasługa bardzo skutecznej Magdaleny Romanek, która do tego momentu zdobyła już 20 punktów. U nas natomiast problemy. Dużo przewinień i zejście z boiska Joanny Markiewicz. Po trzeciej kwarcie 7-punktowa przewaga drużyny warszawskiej, która jakby opanowała sytuację. Ale nasze dziewczęta nie poddają. W 34 minucie przegrywają tylko 59:64 i walczą, choć pole manewru niewielkie. Wynik cały czas niepewny, W 37 min tylko 66:64 dla AZS. Olsztynianki musiały ryzykować, natomiast akademiczki wykazały dużo spokoju i  końcówkę rozegrały według własnego planu.

Porażka KKS-u 67:75 ujmy nie przynosi. Najlepsza w zespole Alicja Minczewska. Szkoda, że w końcówce zabrakło kapitana zespołu Joanny Markiewicz. Najważniejsze, że olsztynianki mimo kiepskiego początku „pozbierały się” i stoczyły bardzo wyrównany mecz. Czekamy jednak na pierwsze zwycięstwo.