Nieznaczna porażka KKS-u – Dalej płacą frycowe…

Po wysokiej porażce z MUKS Poznań, zespół KKS znów czekał trudny, wyjazdowy mecz z AZS UW Warszawa. Rywal może słabszy niż poznanianki, ale z pewnością bardziej doświadczony niż KKS i do tego grający na własnym boisku. I to chyba okazał się atut decydujący. Olsztynianki po wyrównanym spotkaniu przegrały 67:75(27:31)

 

 

KKS: Karina Różyńska 14, Dominika Spittal 0, Kamila Kowalewska 5 , Joanna Markiewicz 9, Natalia Żukowska 0,Emilia Rutkowska 7 Jolanta Wichłacz 0, Alicja Minczewska 23,, Patrycja Ulaszewska 0, Magdalena Saternus 1, Paulina Smol 8, Alicja Malinowska  0

 

Olsztynianki wprawdzie rozpoczęły od prowadzenia, ale następne minuty przebiegały pod dyktando akademiczek, który uzyskały dość wyraźna przewagę. Na szczęście w drugiej kwarcie rozpoczęła się skuteczna pogoń KKS i na przerwę AZS schodził z zaledwie 4-unktowym zapasem.

Po zmianie stron nadal dobra gra olsztynianek, które w 24 minucie znów wyszły na prowadzenie 38:37, a w chwile później 40:37. Kolejne minuty i zmiana ról. Zespół z Uniwersytetu miał dobrą passę , szybko odzyskał inicjatywę, a u nas wyraźny przestój. W 29 minucie warszawianki prowadziły już 53:46. Duża w tym zasługa bardzo skutecznej Magdaleny Romanek, która do tego momentu zdobyła już 20 punktów. U nas natomiast problemy. Dużo przewinień i zejście z boiska Joanny Markiewicz. Po trzeciej kwarcie 7-punktowa przewaga drużyny warszawskiej, która jakby opanowała sytuację. Ale nasze dziewczęta nie poddają. W 34 minucie przegrywają tylko 59:64 i walczą, choć pole manewru niewielkie. Wynik cały czas niepewny, W 37 min tylko 66:64 dla AZS. Olsztynianki musiały ryzykować, natomiast akademiczki wykazały dużo spokoju i  końcówkę rozegrały według własnego planu.

Porażka KKS-u 67:75 ujmy nie przynosi. Najlepsza w zespole Alicja Minczewska. Szkoda, że w końcówce zabrakło kapitana zespołu Joanny Markiewicz. Najważniejsze, że olsztynianki mimo kiepskiego początku „pozbierały się” i stoczyły bardzo wyrównany mecz. Czekamy jednak na pierwsze zwycięstwo.

Inne wyniki:

AZS Uniwersytet Gdański – Unia Swarzędz 81:48

MUKS Poznań – AZS II PWSZ Gorzów Wlkp.72:52

PWSZ KON-BET Konin – Arcus SMS PZKosz Łomianki 64:63

 

1. MUKS Poznań 2  4

2. AZS Uniwersytet Warszawski 2  4

3. MKS PWSZ KON-BET Konin 2  3

4. SKS Unia Swarzędz 2  3

5. GTK Wejherowo 1  2

6. AZS Uniwersytet Gdański 1  2

7. KKS Olsztyn 2  2

8. Arcus SMS PZKosz Łomianki 2  2

9. AZS II PWSZ Gorzów Wlkp  .2  2

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x