O wejście do II ligi – Truso nie pęka, gra do końca

Liczni kibice koszykarzy Truso Elbląg maja coraz więcej powodów do zadowolenia. Zespół Adama Prusa dokonał w niedzielę nie lada sztuki pokonując na wyjeździe lidera tabeli STK SSA II Słupsk 68:54 (14:12, 14:22, 20:16, 20:4). Gra może nie była nadzwyczajna, ale determinacja, a przede wszystkim ambicja godna podziwy. Wynik ostatniej kwarty 20:4 to dowód, że rywale nie mieli już zdrowia by przeciwstawić się elblążanom.

STK SSA II Słupsk – Truso Elbląg 54:68 (12:14, 22:14, 16:20, 4:20)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-8, Michał Morawski-0, Damian Jędrzejewicz-6, Jarosław Jakubów-15, Piotr Prokurat-4, Przemysław Gieda-5, Paweł Budziński-21, Karol Sartanowicz-9. W składzie byli jeszcze: Maciej Bałabuch, Marcin Gawron, Tomasz Lipski, Grzegorz Czarnul.

Po meczu trener Adam Prus był bardzo powściągliwy w pochwałach, ale wynik jest wymowny. Obie drużyny zagrały agresywnie, stąd niska  skuteczność w akcjach ofensywnych. Dużo walki, fauli i mało miejsca na boisku. Ale wiadomo było, że taki styl gry wymaga żelaznej kondycji. Gospodarzom zaczęło brakować sił już pod koniec trzeciej odsłony. Koszykarze Truso częściej dochodzili do czystych pozycji, częściej tez trafiali.

W czwartej kwarcie zespół ze Słupska oddal zupełnie inicjatywę i goście wypracowali sobie bezpieczna przewagę.

To zwycięstwo wywindowało zespół z Elbląga na drugie miejsce w tabeli, a dzisiejszy rywal wyprzedza Truso tylko dlatego, że rozegrał jedno spotkanie więcej. Zapowiada się emocjonujący finisz rozgrywek, a elblążanie staja przed dużą szansą. Oby ją wykorzystali.