Olsztyn bez męskiego basketu w lidze – Urlop dziekański akademików

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn nie wystartują w tym sezonie ani w drugiej, ani nawet w trzeciej lidze. Ubywa nam ligowców, a szczególnie bolą straty, za którymi stoją: bogata tradycja i popularność. Kiedyś Warmia, później Trójeczka, a ostatnio wspomniany Inter Parts miały zawsze wielu oddanych fanów. Bo korzenie tych drużyn wyrosły w Olsztynie, Działdowie i kilku innych miastach regionu. Uzupełnienia z zewnątrz nie zmieniały mentalności tych zespołów. Cechowała je zawsze ambicja, determinacja, walka do ostatnich sekund.

 

Nic nie wskazywało na to, że drużyna olsztyńska przestanie w praktyce istnieć. Poprzedni sezon okazał się najlepszy w historii startów akademików w II lidze. Wiele działań marketingowych sprawiło, że kontakt z mieszkańcami Olsztyna i kibicami był jeszcze bliższy. A tu nagle krach…

Artur Malinowski – kierownik drużyny, który wraz z Tomaszem Panewskim wieloletnim kapitanem, a ostatnio menadżerem, skutecznie prowadzili klub w poprzednim sezonie, w tym roku byli bezradni.

– Nie znaleźliśmy sojuszników naszej idei – mówi Pan Artur. Czujemy wielki żal, bo te kilka miesięcy naszego wysiłku poszło właściwie na marne, W tej chwili zgasła w nas energia, bo nie udało się zapewnić budżetu na utrzymanie składu i udział w rozgrywkach. Nawet w trzeciej lidze. Zawodnicy otrzymali wolna rękę, niektórzy przeszli do klubów I i II ligi, ci studiujący w Olsztynie, zostali. Zapewne grać będą z rozgrywkach amatorskich i studenckich. Zresztą spotykamy się od czasu do czasu i gramy dla przyjemności. Ale niestety, bez ligowej adrenaliny. W tym roku spasowaliśmy, może wróci zapał w następnym sezonie.

Trudno w to tak do końca uwierzyć, tym większa frustracja . Sportowy świat się zmienia. Zawodowe ligi generujące coraz większe koszty, wzrastająca armia najemników niszczą ligi w dawnym stylu. A czy te nowe są lepsze?

{AdmirorGallery}parts4{/AdmirorGallery}

Fot. mazurygolf

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x