OOM Dolnośląskie 2014 – Cztery porażki i…ósme miejsce Warmii i Mazur

W Jeleniej Górze trwa finałowy turniej koszykówki dziewcząt. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolnośląskie 2014. Ale dla nas już się zakończył. Zawodniczkom Warmii i Mazur po trzech porażkach w fazie grupowej przyszlo grać o siódme miejsce w turnieju z reprezentacją Śląska. Nie udało się też wygrać. Porażka 67:84 sprawiła, że dziewczęta zajęły ósme miejsce. Pamiętajmy,że kilka misiecy temu do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn.

Kadra Warmii i Mazur

AUTCH Magdalena BOROWA Paulina MUZYCZUK Zuzanna SOBOŃ Kinga GLINKA Ewa PŁATEK Kamila BARANOWSKA Natalia MICHALAK Justyna KULPAKA Maja KALINOWSKA Ada WROCŁAWSKA Wiktoria KOWALSKA Aleksandra

Środa

Kujawsko-Pomorskie – Łódzkie 55:63 (10:13, 20:17, 8:15, 17:18)

Warmińsko-Mazurskie – Pomorskie 50:88 (14:25, 15:25, 17:10, 4:26)

Warmia i Mazury: Zuzanna Muzyczuk-6, Paulina Borowa-6, Ewa Glinka-0, Justyna Michalak-1, Magdalena Autuch-2, Maja Kulpaka-0, Adrianna Kalinowska-8, Aleksandra Kowalska-4, Kinga Soboń-7, Wiktoria Wrocławska-2, Natalia Baranowska-8, Kamila Płatek-6

W meczu inauguracyjnym zespół Warmii i Mazur wysoko przegrał z Pomorzem, które jest z całą pewnością kandydatem do jednego z medali. Rywalki dominowały w tym meczu, może z wyjątkiem trzeciej kwarty, kiedy nasze dziewczęta zmniejszyły różnicę do 16 punktów. Ale riposta pomorzanek w ostatniej odsłonie była zabójcza, stąd tak wysoka porażka. Mające dużą przewagę wzrostu przeciwniczki dominowały pod tablicami ( zbiórki: 52:32), zdobycz punktowa spod kosza w pełni to odzwierciedlała (68:28). Zresztą skuteczność zespołu Warmii i Mazur pozostawiała wiele do życzenia, nie przekroczyła 30 procent przy 50-procentowej pomorzanek. To daje obraz dość jednostronnego widowiska. Oczywiście ta porażka nie zamyka drogi nawet do czołowej czwórki. Oby w następnym spotkaniu było lepiej.

Czwartek

Pomorskie – Kujawsko-Pomorskie 104:41 (30:14, 20:5, 22:13, 32:9)

Łódzkie – Warmińsko-Mazurskie 74:66 (20:13, 25:15, 10:15, 19:23)

Straty poniesione w pierwszej połowie spotkania okazały się zbyt duże. Zespół z Warmii i Mazur po przerwie ruszył do ataku i wydawało się, że rywal jest w zasięgu. Niestety w końcówce łodzianki trzymywały bezpieczny dystans i nie dały się zaskoczyć. Ta porażka przekreśliła szanse na awans do pierwszej czwórki, ale z tym trzeba bylo się liczyć. Pozostają następne mecze, w których trzeba walczyć by zająć jak najwyższa lokatę.

Piątek

Łódzkie – Pomorskie 61:97 (15:27, 17:19, 11:29, 18:22)

Warmińsko-Mazurskie – Kujawsko-Pomorskie 72:82 (20:21, 23:29, 14:18, 15:14)

Niestety i trzecie spotkanie zakończyło się porażką, choć ten mecz był bardzo wyrownany. Wprawdzie prawie przez cały czas prowadziły rywalki, ale w pierwszej części wynik często oscylowal wokół remisu. Po przerwie kujawianki odskoczyły na kilkanaście punktów i tę przewgę dowiozły. Cóż pozostaje nam gra o 7 pozycję w tuneiju. Może na finiszu uśmiechnie się do nas szczęście.

Kolejnośc w grupie

1 Pomorskie 3  6

2 Łódzkie 3 5

3 Kujawsko-Pomorskie  3  4

4 Warmińsko-Mazurskie 3  3

Mecz o 7 miejsce

Śląskie – Warmińsko – Mazurskie 84:67 (26:17, 24:13, 20:22, 14:15)

Niestety nie udało sie wygrać żadnego meczu i dziewczęta zajęły ósme miejsce. Pamiętajmy jednak, że był to turniej finalowy, a w całej imprezie do rywalizacji przystąpiło 16 reprezentacji. Zespół w okresie przygotowań miał klopoty personalne (kontuzje) i miało to niewątpliwewpływ na potencjał zespołu w tym turnieju. Mecz ze Śląskiem był podobny do statnich potyczek. W pierwszej części rywalki osiągnęły przewage ponad 20 punktów i tego dystansu nie udało sie odrobić. Na tej imprezie świat się nie kończy. Będzie okazja do rewanżu.