Otwarcie rozgrywek juniorów – Trójeczka dopiero po przerwie, Truso walczyło, ale…

Rozpoczęły się rozgrywki ligi pomorskiej juniorów, które podobnie jak w poprzednim sezonie przebiegają w pierwszej fazie w dwóch grupach. W „A” występując trzy zespoły z okręgu warmińsko-mazurskiego: AS Mrągowo, Trójeczka Olsztyn i Truso Elbląg uzupełnione Basketem Kwidzyn i Meduzą De La Salle Gdańsk. Rywalizacje otworzyły derby miedzy drużynami z Olsztyna i Mrągowa. Interesujący mecz, który rozstrzygnęli olsztynianie 85:67, ale losy wyniku długo się ważyły. Truso przegrało z Basketem Kwidzyn 82:94

Trójeczka Olsztyn – AS Mrągowo 85:67 (12:17, 21:18, 26:17, 26:15)

Trójeczka Olsztyn: Undrunas Bartosz-0,Kaczmarczyk Mateusz-0,Sadowski Mariusz-21, Sobolewski Tomasz-37, Kwiatkowski Tomasz-13, Brzostowski Filip-0, Kołakowski Tomek-14,Chodkowski Jakub-0

AS Mrągowo: Borzymowski Dawid- 0, Morawski Bartłomiej-0, Mirosz Kamil-20, Kołodziej Michał-9, Sudnik Tomasz-0, Bosek Dominik-0, Ziejka Mateusz-15, Leszczyński Wojciech-2, Portalski Marcel-0, Magdziński Mateusz-0, Bosek Paweł-18, Zyśk Mateusz-3

Gospodarze dopiero po przerwie uzyskali wyraźna przewagę i przechylili szalę zwycięstwa. Bohaterem spotkania był Tomasz Sobolewski – zdobywca 37 punktów

{AdmirorGallery}tr17{/AdmirorGallery}

Truso Elbląg – MTS Basket Kwidzyn 82:94 (25:20, 19:23, 15:26, 23:25)

Truso Elbląg: Futrega Michał-9,Kozłowski Karol-0, Kaczorowski Mariusz-1, Minkiewicz Maciej-0, Gliński Sebastian-4, Majewski Bartosz-26, Kopycki Karol-4, Szuszkiewicz Kacper-2, Huber Krystian-0, Pawlak Dominik-10, Stawiak Mateusz-26

Mecz rozstrzgnięto w trzeciej kwarcie. Elblżążanie przegrali ja 10 punktami i juz rywali nie dogonili…

1 UKS Trójeczka Olsztyn 1 2 85 – 67

2 MTS Basket Kwidzyn 1 2 94 – 82

3 Truso Elbląg   1 1 82 – 94

4 AS Mrągow 1 1 67 – 85