Pierwsze gry KKS-u Olsztyn – Z Siedlcami do przodu

Po zespołach młodzieżowych serię gier kontrolnych rozpoczynają seniorki KKS-u, które w tym sezonie występować będą w I lidze centralnej. Na sobotę w Szczytnie zaplanowały dwa spotkania towarzyskie z MKK Siedlce. Pierwsze już za nami wygrane przez olsztynianki 104:92 (26:21,24:31,27:25,27:15). Trener Tomasz Sztąberski był zadowolony z postawy dziewcząt. Zabrał do Szczytna 14 zawodniczek, dał pograć wszystkim. W przekroju całego meczu wyróżniła się reprezentantka Polski U20 Joanna Markiewicz. W rewanżu KKS wygrał 94:71.(19:14,21:25,22:12,32:20)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-25, Dominika Spittal-6,Paulina Mętlicka-5, Joanna Markiewicz-11,Natalia Żukowska-2,Emilia Rutkowska-18,Alicja Szych-0,Jolanta Wichłacz-2,Alicja Minczewska-4,Kamila Kowalewska-2,Patrycja Ulaszewska-10,Magdalena Saternus-4,Paulina Smol-5,Alicja Malinowska-2

Pierwszy sprawdzian wypadł zupełnie dobrze. Olsztynianki zagrały bardzo dynamicznie, a liczba zdobytych punktów jest imponująca.

-Taki mamy styl gry – twierdzi trener Tomasz Sztąberski. Najważniejsze by zdobyć więcej punktów niż przeciwnik. Wracając do gry, dałem szansę gry wszystkim zawodniczkom, uważnie je obserwowałem. Oczywiście były błędy, ale narzuciliśmy swoje warunki, a w końcówce przypieczętowaliśmy zwycięstwo.

Przypomnijmy, że MKKS Siedlce był rywalem olsztynianek w finałowym turnieju o awans do I ligi centralnej. Mimo niepowodzenie klub utrzymał skład (odeszła tylko jedna doświadczona zawodniczka), a więc jak na pierwszą grę był to przeciwnik wymagający. MMK w najbliższym sezonie zagra w regionie mazowieckim, gdzie do rywalizacji zgłosiło się aż osiem drużyn, przynajmniej kilka z dużymi aspiracjami.

Spotkanie rewanżowe zakończyło się jeszcze wyższym zwycięstwem olsztynianek 94:71, która zwłaszcza w czwartej kwarcie uzyskały dużą przewagę.Dla trenera Sztąberskiego najważniejsza była obserwacja zawodniczek, obsadzenie poszczególnych pozycji. I dość nieoczekiwanie największy kłopot jest z jedynką. Oby przejściowy, bowiem do tej pory niższe zawodniczki spisywały się znakomicie.

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-26, Dominika Spittal-4,Paulina Mętlicka-5, Joanna Markiewicz-15 (2×3),Natalia Żukowska-8,Emilia Rutkowska-2,Alicja Szych-0,Jolanta Wichłacz-2,Alicja Minczewska-2,Kamila Kowalewska-4,Patrycja Ulaszewska-15,Magdalena Saternus-0,Paulina Smol-2,Alicja Malinowska-11

W następny weekend zespoły KKS-u wystąoią na kilku frontach. Seniorki wyjadą do stolicy gdzie zmierza się z AZS UW W-wa, Koninem (rywale w I-ligowych bojach), Wisłą II Kraków i AZS-sem Lublin.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x