Piszanie zagrozili legionistom – Szymon Ćwikliński zadziwia formą

Koszykarze II-ligowego TSK Roś Pisz nadal pozostają z jednym zwycięstwem na koncie. W sobotę (20 listopada) przegrali na wyjeździe z Akademią Koszykówki Legii Warszawa 90:95 (14:21, 18:24, 29:17, 29:33). Piszanie kilkakrotnie zagrozili gospodarzem wychodzili nawet na prowadzenie. W końcówce przewaga Legii wzrosła, ale szaleńczy pościg w postaci wspaniałej formy rzutowej Szymona Ćwiklińskiego dał jeszcze iskierkę nadziei. Na tym jednak się skończyło.

Akademia Koszykówki Legii Warszawa – TSK Roś Pisz 95:90 (21:14, 24:18, 17:29, 33:29)

TSK Roś Pisz: Jacek Lipka-2, Mateusz Bessman-6, Jakub Stanisławajtys-6, Szymon Zalewski-0, Mikołaj Lackowski-0, Jakub Pellowski-2, Szymon Urbański-19, Patryk Zapert-6, Konrad Niewczas-13, Jan Świtaj-0, Szymon Ćwikliński-36

Piszanie znów stoczyli zacięty mecz, w którym poważnie zagrozili młodym legionistom, ale ostatecznie gospodarze wybrnęli z kłopotów. Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, jednak na początku drugiej zespół TSK Roś szybko zniwelował straty, a nawet chwilowo wyszedł na prowadzenie (27:26). Był to jednak bardzo krótki okres dobrej gry gości. Legioniści odzyskali inicjatywę i do przerwy wypracowali sobie 13-punktową zaliczkę. Po zmianie stron piszanie znów zdobyli się na zryw, na tyle skuteczny, że rywale przed decydująca kwartą prowadzili zaledwie 62:61 Po celnej „trójce” Szymona Ćwilińskiego goście znów wyszli przed gospodarzy, ale nie trwało to długo. Następne minuty przebiegały pod dyktando Legii, która na dwie minuty przed końcem odskoczyła na 90:79 i wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięcie. Nastąpił jednak festiwal rzutowy świetnie dysponowanego Ćwiklińskiego, który zaliczył serię 11 oczek ( trzy razy za „trzy) i na 56 sekund przed syreną było tylko 91:90 dla Legii. Gospodarze ostatnie fragmenty rozegrali bardzo rozsądnie i nie dali się już zaskoczyć. Znów forma zaimponował Szymon Ćwikliński. Jego imponujący dorobek to 36 punktów, w tym dziesięć celnych „trójek”.

AZS UJK Kielce 69 : 91 Sokół Grupa Avista Ostrów Maz. 69:51

Akademia Koszykówki Legii W-wa 95 : 90 TSK Roś Pisz 95:90

ŁKS Coolpack Łódź 84 : 73 Kolejarz Basket Radom 84:73

Energa Hutnik Koszykówka 68 : 92 KKS Polonia Warszawa 68:92

MUKS Piaseczno 88 : 77 UKS Trójka Żyrardów 88:77