Po nokaucie w pierwszej kwarcie – Inter Parts nie odrobił strat

Po niespodziewanym aczkolwiek zasłużonym zwycięstwie w premierze nad Korsarzem w Gdańsku mieliśmy duże oczekiwania co do pierwszego występu koszykarzy Inter Parts AZS UWM przed własną publicznością. Tymczasem spotkało nas duże rozczarowanie, bowiem kortowianie wysoko przegrali to spotkanie 77:92 (19:31, 21:22, 21;22, 16:17). O wszystkim zadecydowała bardzo słaba kwarta otwierająca mecz. Goście uzyskali dużą przewagę, a potem kontrolowali przebieg wydarzeń.

Inter Parts UWM Olsztyn – Księżak Łowicz 77:82 (19:31, 21:22, 21:22 16:17)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-3, Artur Markowski-3, Grzegorz Jankowski-10, Jacek Chojnacki-7, Piotr Ćwirko-6, Krzysztof Kawałek-9, Jarosław Andrusiewicz-11, Marcin Kowalewski-24, Piotr Rosiński-4, Krzysztof Obarek-0, Rafał Kułakowski-0.

Brak koncentracji na początku meczu okazał się bardzo kosztowny. W pierwszych pięciu minutach goście prowadzili już 13:7, a do kosza rywali trafiał tylko Marcin Kowalewski. Mieliśmy na koncie cztery faule, nic się nie układało. Przegraliśmy kwartę różnicą 12 punktów. Sporo, ale przed nami były jeszcze trzy odsłony. Mimo poprawy gry ze strony olsztynian przeciwnicy byli bardzo konsekwentni w swych poczynaniach. Nie pozwolili nam się zbliżyć, oddać inicjatywy. Każdą z następnych kwart wygrali jednym punktem i to im w zupełności wystarczyło. Słabe statystyki olsztynian. 42 procent skuteczności przy 56 przeciwników.