Półfinał MP juniorek (U-18) Bydgoszcz 2015 – KKS Olsztyn nie dał rady, rywalki zbyt mocne

W  Bydgoszczy zakończył  turniej półfinałowy Mistrzostw Polski juniorek (do lat 18) w koszykówce. Grały w nim zawodniczki KKS Olsztyn, które wypełniły normę minimum awansując do czołowej „16” w kraju. Pokonanie kolejnej bariery stało się już  niemożliwe. Olsztynianki przegrały wszystkie spotkanie i to bardzo wyraźnie odstając od trójki przeciwniczek. W tej sytuacji perspektywy I-ligowego zespołu też nie wyglądają najlepiej.

Piątek (24 kwietnia)

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz – KKS Olsztyn 71:49 (21:17, 21:8, 14:17, 15:7)

KKS Olsztyn: Zuzanna Muzyczuk-7,Adrianna Kalinowska-6, Kamila Płatek-9, Beata Kubińska-3, Dagmara Czaplińska-5, Aleksandra Mońko-13, Wiktoria Bałdyga-1, Kamila Żukowska-4, Justyna Michalak-0, Weronika Jastrzębska-1, Paula Grabowska-0

O zwycięstwie w tym spotkaniu raczej nie było mowy, chodziło przede wszystkim o nawiązanie walki. I były okresy, gdy olsztynianki były godnym przeciwnikiem faworytek, ale zdarzały się fragmenty, kiedy traciliśmy punkty seriami. Po pierwszej niezłej kwarcie w drugiej nastąpił taki właśnie moment, kiedy w ciągu dwóch minut straciliśmy dziesięć oczek z rzędu. Przewaga wzrosła do 14 punktów. Pod koniec trzeciej odsłony KKS sie poderwał, ale ostatnia kwarta znów należała do MUKS-u, który wygral pewnie. Wynik należy uznać za przyzwoity. Takie są aktualne mozliwości obu ekip. Najskuteczniejsza była Aleksandra Mońko (13 pkt.), natomiast trudno było upilnować Natalię Gwizdałę z MUKS-u (25 pkt.)

KS JAS-FBG Sosnowiec – AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 67:50 (9:9, 25:8, 18:14, 15:19)

Sobota (25 kwietnia)

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz – KS JAS-FBG Sosnowiec 80:42 (15:7, 22:7, 17:14, 26:14)

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – KKS Olsztyn 80:51 (16:14, 24:13, 17:16, 23:8)

Olsztynianki w pierwszej części nawiązały walkę, nawet prowadziły, ale w drugiej odsłonie gorzowianki wykorzystały okres słabszej gry olsztynianek i odskoczyły najpierw na kilka, a po przerwie na kilkanaście punktów. W czwartej kwarcie nie mieliśmy już nic do powidzenia. Niestety potwierdziły się obawy, że w półfinale rywalki będą zbyt mocne. Ta porażka eliminuje KKS z walki o finał Mistrzostw Polski.

Niedziela (26 kwietnia)

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz 57:63 (14:18, 21:9, 12:19, 10:17)

KKS Olsztyn – KS JAS-FBG Sosnowiec 52:82 (10:21, 18:16, 9:23, 15:22)

Ostatni meczu turnieju potwierdził, że półfinał MP to kres mozliwości drużyny KKS, która w żadnym spotkaniu nie nawiązała walki.

1 MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz  3  6  214:148

2 KS JAS-FBG Sosnowiec  3  5  191:182

3 AZS PWSZ Gorzów Wlkp.  3  4  187:181

4 KKS Olsztyn   3  3  152:233