Półfinał MP Kadetek (U15) Poznań 2021 – Dziewczęta MKS Truso Elbląg w elicie, a to ci sensacja

W dniach 21/23 maja w Poznaniu odbywał się jeden z czterech turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski Kadetek (U15) w koszykówce. W stolicy Wielkopolski grały  zawodniczki MKS Truso Elbląg, a ich rywalkami były: MKS Polkowice, Zagłębie Sosnowiec i MUKS Poznań. Nie ma co ukrywać elblążanki do faworytek nie należały, ale jak się okazuje w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. Koszykarki MKS Truso szybko zapomniały o piątkowej porażce z MUKS 49:88., w sobotę pokonały Zagłębie 68:63, a w niedziele w decydujęcej potyczce MKS Polkowice 65:61 i znalazły się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce.

Terminarz i wyniki

Piątek (21 maja)

MKS Polkowice – Zagłębie Sosnowiec 83:57 (23:9, 18:16, 16:21, 26:11)

MUKS Poznań – MKS Truso Elbląg 88:49 (42:18, 18:10, 13:7, 13:14)

MKS Truso Elbląg: Anna Zyzek-0, Victoria Rocka-15, Kinga Maj-8, Katarzyna Mital-15, Rozalia Sznajder-9, Karolina Ziółkowska-0, Maja Ćwiklińska-0, Natalia Stańczyk-2, Maja Majkowska-0, Kornelia Częścik-0, Wiktoria Nowicka-0, Majka Pszczółkowska-0

Elblążanki nie były w tym sezonie poddawane tak trudnym próbom, nie doznały też tak ciężkich porażek. Ale z tym się trzeba było liczyć. Po wstępnej selekcji na placu boju pozostały zespoły mocne i bardzo mocne. MUKS Poznań okazał się przeciwnikiem poza zasięgiem . Po pierwszej kwarcie było 42:18 i to oddawało układ sił w tym momencie. Poznanianki grały dobrze, natomiast koszykarki Truso były wyraźnie speszone, stąd dominacja gospodyń. Później było lepiej, ale oczywiście MUKS miał cały czas kontrolę na przebiegiem wydarzeń.

Sobota (22 maja

MKS Truso Elbląg – Zagłębie Sosnowiec 68:63 (18:23, 15:15, 15:14, 20:11)

Zwycięstwo w ćwierćfinale Mistrzostw Polski ma swoją wymowę. Elblążanki szybko pozbierały się po wysokiej porażce w premierze. Z Zagłębiem nie szło im na początku najlepiej, ale w drugiej połowie, a zwłaszcza w ostatniej kwarcie, zagrały bardzo dobrze i z nawiązką odrobiły straty. Zachowały szanse na awans, ale nie ma co ukrywać zarówno MUKS Poznań, jak i niedzielny rywal z Polkowic to dużo wyższa półka.

MUKS Poznań – MKS Polkowice 52:24 (15:5, 12:6, 12:3, 13;10)

Niedziela (22 maja)

MKS Polkowice – MKS Truso Elbląg 61:65 (14:14, 18:28, 19:13, 10:10)

MKS Truso Elbląg: Anna Zyzek-5, Victoria Rocka-19, Kinga Maj-10, Katarzyna Mital-9, Rozalia Sznajder-18, Wiktoria Nowicka-0, Majka Pszczółkowska-4

Elblążanki sprawiły nie lada sensację. Mecz z Polkowicami decydował, która drużyna obok MUKS Poznań awansuje do finałów Mistrzostw Polski kadetek (U15). Po sobotnim zwycięstwie nad Zagłębiem elblążanki stanęły przed szansą, ale przecież Polkowice miały przed turniejem znacznie wyższe notowania. Koszykarki MKS Truso zagrały bez najmniejszych kompleksów. Do przerwy prowadziły 10 punktami, po znakomitej drugiej kwarcie. Rywalki je goniły. Na półtorej minuty przed końcem przewaga zmalała do dwóch oczek i wszystko wisiało na włosku. Dopiero celny rzut Wiktorii Rockiej na 65:61, gdy do syreny brakowało 40 sekund dał większy komfort. Drużyna z Elbląga utrzymała rezultat i znalazła się w gronie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce. To naprawdę ogromny sukces klubu, gdzie nie ma seniorskiej drużyny ligowej.

Zagłębie Sosnowiec – MUKS Poznań 44:50 (10:14, 11:2, 16:15, 7:19)

1 MUKS Poznań 3 6 190-117

2 MKS Truso Elbląg 3 5 182-212

3 MKS Polkowice 3 4 168-174

4 Zagłębie Sosnowiec 3 3 164-201