Pomyślna premiera kadetek – Uspokoiły się i..wygrały

Zwycięsko zainaugurowały nowy sezon kadetki KKS Olsztyn. We własnej hali pokonały SKS I DWÓJKĘ Starogard Gdański 91:84 (21:23, 21:19, 30:20,19:22). Pierwsza połowa wyrównana, choć na prowadzeniu częściej byli goście. Do przerwy 42:42. W drugiej połowie pewność siebie odzyskały olsztynianki i wyszły na dzięsięciopunktowe prowadzenie.

Niestety, zamiast kontrolować wynik chciały udowodnić swoją przewagę, co spowodowało straty i łatwe punkty gości. Szalone akcje trwały niespełna 5 sekund mimo, że nie mieliśmy przewagi w ataku. W końcówce udało się to uporządkować i mogliśmy cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie 2010/2011.

KKS: Julia Tyszkiewicz 37 (2), Aleksandra Wajler 22, Dominika Kowalewska 14, Ewelina Stachyra 9, Kornelia Kosińska 4, Laura Jastrzębowska i Patrycja Kalinowska po 2, Iza Golon 1.

Dominik Furman: Oczywiście, pierwszy mecz w sezonie odkrył nasze słabości („szwajcarska obrona”), ale też pokazał jaki potencjał drzemie w tej ambitnej drużynie. Sporo pracy przed nami, ale jestem przekonany, że „z tej mąki będzie chleb”.

Następny mecz KKS rozegra w sobotę w Gdańsku, gdzie rywalem będzie tamtejszy CONRAD