Porażka juniorów starszych Truso – Zawiodła obrona

Od porażki w Gdyni rozpoczęli zmagania ligowe w nowym roku  juniorzy starsi MKS Truso Elbląg, występujący w pomorskiej lidze koszykówki. Po słabszej pierwszej połowie gdzie przewaga GTK wzrosła do 20 punktów, trudno było odrobić straty. Wprawdzie po przerwie elblążanie zagrali dużo lepiej, ale zdołali jedynie zmniejszyć dystans, stąd porażka 81:96 (18:30, 16:24, 22:20, 25:22).

MKS Truso Elbląg: Tomasz Lipski-6, Rafał Brzozowski-19, Piotr Prokurat-12, Arkadiusz Suchodolski-0, Marcin Gawron-4, Wiktor Czyżewski-21, Dawid Nowakowski-6, Igor Bunda-4, Jarosław Szymanowski-0, Paweł Bartosiński-0, Maciej Bałabuch-9.

Elblążanie w pierwszej fazie spotkania zagrali mało agresywnie w obronie. Pozwolili rywalom na zbyt wiele. Ci grali bardzo szybko, przeprowadzili dużo skutecznych kontrataków. Od razu uzyskali przewagę i w tej sytuacji łatwiej im było kontrolować mecz. Powiększyli dystans w drugiej kwarcie i w tym momencie rozstrzygnęli losy spotkania.

Po zmianie stron goście zagrali uważniej w defensywie i popisując się dobrą skutecznością niwelowali straty, ale gospodarze „trzymali” bezpieczny wynik. Emocji w końcówce nie było za wiele, za to poszczególne akcje mogły się podobać.

Oczywiście z porażką w Gdyni należało się liczyć. To mocny przeciwnik.  Szkoda tylko, że słabszy początek odebrał szanse na wyrównana walkę w końcówce.

STK Czarni Słupsk – MTS Basket Kwidzyn 71:54(16:17, 16:20, 19:9, 20:8)

GTK Gdynia – Truso Elbląg  96:81 (30:18, 24:16, 20:22, 22:25)

1 GTK Gdynia 5  8  368:331  3   2

2 STK Czarni Słupsk 4  7   282:245   3  1

3 Truso Elbląg 5   6  345:388   1  4

4 MTS Basket Kwidzyn 4  5   251:291   1  3

5 Trefl Sopot 2   4  141:134   2   0