Przedziwny bilans Inter Parts – Wilki Morskie postraszyły i…wygrały

Przedziwnie układają się losy koszykarzy Inter Parts AZS UWM w tym sezonie II ligi. Akademicy rozegrali cztery spotkania, z których wygrali dwa – oba na wyjeździe, a porażki zanotowali przed własną publicznością. W sobotę (15 października) ulegli w swojej hali Wilkom Morskim Szczecin 67:78 (13:13, 22:21. 18:32, 14:12). To raczej przykra niespodzianka. W lidze chwila słabości, a ta przytrafiła się tuż po przerwie, kosztuje bardzo drogo.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – Wilki Morskie Szczecin 67:78 (13:13, 22:21, 18:32, 14:12)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-4,Grzegorz Jankowski-4,Jarosław Chojnacki-13, Piotr Ćwirko-5, Krzysztof Kawałek-10, Jarosław Andrusiewicz-1, Marcin Kowalewski-15, Piotr Rosiński-9, Krzysztof Obarek-4, Robert Kołakowski-2.

Zaczęło się nawet dobrze, bo po pięciu minutach olsztynianie prowadzili 9:2 po punktach Piotra Rosińskiego (5) i Krzysztofa Kawałka (4). Kibice poprawili się na miejscach i spokojnie czekali na dalszy przebieg wydarzeń, bo przecież do grona egzekutorów miał się jak zwykle włączyć Marcin Kowalewski. Tymczasem goście zaskoczeni niefortunnym początkiem szybko  skonsolidowali szeregi, zaczęli grać agresywniej i to przyniosło efekt. Pierwsza kwarta remisowa 13:13, a jej końcówka była zapowiedzią dużych kłopotów gospodarzy.

W drugiej odsłonie kortowianie nie mogli złapać rytmu, trwała zacięta walka, a wynik oscylował wokół remisu. Trzecia kwarta okazała się fatalna w skutkach. Przegrana różnica 14 punktów przesądziła o porażce. Skoncentrowani do bólu szczecinianie nie ryzykowali, skutecznie trzymali dystans i w nagrodę wywieźli z Olsztyna cenne dwa punkty.

TS Żuraw Gniewino – GKK Gorzów Wlkp. 96:76

AZS Politechnika Poznań – OPEN Florentyna Pleszew 65:86

KS Żyrardowianka Żyrardów – KK Świecie 78:91

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – WILKI Morskie Szczecin 67:78