Przerwana passa KKS Apteki Arnika – Za dużo błędów i chaosu…

Wspaniała passa koszykarek KKS Apteki Arnika została przerwana. Wprawdzie porażka z SMS PZKosz. Łomianki 69:83 (16:15, 19:24), 18:27, 16:17)  nie jest wielką niespodzianką, ale jej rozmiary, a przede wszystkim przebieg spotkania po przerwie stanowiły przykre zaskoczenie. Olsztynianki zagrały tym razem poniżej oczekiwań. Jedynie w pierwszej odsłonie i na początku drugiej posiadały inicjatywę, niepokoiła jednak duża liczba błędów i przewinień. Później przyniosło do przykre konsekwencję. Po przerwie rywalki odjechały zdecydowanie i już do końca miały mecz pod pełną kontrolą.

KKS Apteki Arnika Olsztyn – SMS PZKosz Łomianki 69:83 (16:15, 19:24), 18:27, 16:17)

KKS Apteki Arnika: Karina Różyńska-23, Angelina Skarżycka-0, Joanna Markiewicz-9, Natalia Żukowska-2, Emilia Rutkowska-5, Alicja Szych-2, Iwona Polak-0, Alicja Minczewska-15, Barbara Skowronek-4, Ksenia Zajączkowska-1, Jolanta Wichłacz-8

Był z całą z pewnością jeden ze słabszych występów KKS w tym sezonie. Olsztyniankom bardzo zależało na zwycięstwie, może nawet za bardzo, stąd od pierwszych minut wkradła się duża nerwowość. Chaos w grze i duża liczba błędów z obu stron sprawiły, że po pięciu minutach było zaledwie 4:4. Potem zawodniczki jakoś się przełamały, ale żadna ze stron nie potrafiła uzyskać większej przewagi. Na początku drugiej kwarty udało się wreszcie olsztynianko zdobyć sześć oczek z rzędu , ale był to krótki zryw przed… fatalnym przestojem. Jeszcze w tej odsłonie straciliśmy prowadzenie.

Na początku drugiej połowy KKS wyrównał na 44:44, po czmy zupełnie stanął w miejscu. To był rozstrzygający okres gry, w którym rywalki zabrały pewności i nie oddały już prowadzenia do końca.. Wprawdzie udało się nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale małe to pocieszenie.

W zespole KKS zawiodły w sobotę wysokie zawodniczki, których dorobek w ataku był znikomy. Lepiej pod tym względem wypadły „małe”, ale też nie uniknęły wielu potknięć. W sumie bolesna przegrana, oby była to tylko chwilowa niedyspozycja.