Red Rose Basket Cup Susz 2010 – Gospodarze odparli atak Dzieci Majora

Ogólnopolski Turniej  Red Rose Basket Cup Susz 2012 ma swoja specyfikę. Liczy się oczywiście aspekt sportowy, ale oprawa i dodatki też maja swoje znaczenie. Zjawiające się drużyny są witane charakterystyczną różą, która symbolizuje miasto Susz oraz nazwę turnieju. Ale zawodnicy zgłaszają się do imprezy po to by dać upust emocjom. Podczas meczów w grupach drużyny walczyły o wyjście do play off. Z grupy A awansowały drużyny: CSiR Susz i Czarna Kobra z Elbląga, obrońcy tytułu sprzed roku. W grupie B decydowały małe punkty. W ten sposób awans wywalczyły Dzieci Majora Elbląg oraz Białoruski Cukier Toruń. Crooklyn Dodgers z Pruszkowa zdobywcy trzeciego  miejsca sprzed roku musieli pożegnać się z turniejem.

Po rozgrywkach grupowych odbył się konkurs wsadów, gdzie zwycięzcą okazał się Paweł Budziński z zespołu Dzieci Majora. Następnie w pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny CSiR Susz i Białoruski Cukier Toruń. Po bardzo dobrej grze lepsi okazali się gospodarze.

W drugim półfinale w bratobójczej walce Dzieci Majora  pokonały Czarną Kobrę.

W przerwie przed decydującymi spotkaniami kilkunastu zawodników spróbowało sił w konkursie rzutów za 3 punkty. Do finału awansowali dwaj zawodnicy gospodarzy CSiR Susz. Rozgrywający Jacek Chojnacki, na co dzień zawodnik AZS Inter Parts Olsztyn oraz Krzysztof Mądry . Po dwóch dogrywkach lepszym o jedno trafienie okazał się Pan  Krzysztof.

Mecz o trzecie  miejsce po emocjonującej końcówce wygrała drużyna z Torunia, pokonując Czarną Kobrę.
W wielkim finale tegorocznych zmagań zmierzyły się drużyny CSiR Susz oraz Dzieci Majora Elbląg. Po szybkim rozegraniu kilku akcji oraz dobrej skuteczności Marcina Kowalewskiego drużyna CSiR od samego początku prowadziła. Nie potrafiąc zatrzymać rozpędzonej drużyny gospodarzy Dzieci Majora do przerwy przegrywały 10 punktami. W drugiej połowie meczu zdeterminowana drużyna z Elbląga niebezpiecznie zbliżyła się do CSiR. Gospodarze mieli jednak w swoim składzie doświadczonych zawodników, którzy do końca panowali nad sytuacją.  Mecz zakończył się zwycięstwem Susza 34 – 30 i w ten sposób drużyna CSiR zdobyła tytuł mistrza tegorocznego turnieju Red Rose Basket Cup 2012. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem finału okazał się Marcin Kowalewski, który przyczynił się do zwycięstwa drużyny z Susza.