Rekordowe zwycięstwo Inter Parts – Kibice przecierali oczy…

Kibice przecierali ze zdumienia oczy. Zespół Inter Parts AZS UWM Olsztyn, który w II lidze wygrał na razie tylko raz w niedzielne popołudnie rozgromił MON-POL Płock 96:39 (26:10, 28:9, 24:12, 18:8). W hali kortowskiej widzieliśmy zupełnie inny basket niż do tej pory. Dynamiczny, odważny. Olsztynianie nie rezygnowali ani przez chwile z szybkiego ataku, grając często ryzykownie, ale to się w pełni opłaciło.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Jacek Chojnacki-3, Przemysław Grabowski-5, Mariusz Olejko-6, Rafał Kułakowski-0, Piotr Ćwirko-5, Kamil Zajkowski-4, Marcin Kowalewski-21, Rafał Chudzik-17, Tomasz Panewski-6, Michał Kucharski-7, Jakub Chmielewski-8, Paweł Matysiak-14

Inter Parts w ostatnich kolejkach grał znacznie lepiej, ale nie na tyle by ktoś spodziewał się tak wysokiego zwycięstwa. Tymczasem od pierwszej minuty trwała prawdziwa kanonada kosza rywali, którzy biernie przyglądali się wydarzeniom na boisku. Na ich tle olsztynianie wyglądali doskonale, ale czy metamorfozę możemy uznać za trwałą zmianę jakości?

Oby tak było. Inter Parts nadal jest daleko w tabeli, ale przed nami jeszcze dużo spotkań i straty można odrobić. Pod warunkiem takiej gry jak w niedzielę.

Już przebieg pierwszej kwarty rozwiał wszelkie wątpliwości. Po kilku minutach było 20:8, a a dziewięć punktów na koncie miał Rafał Chudzik, który od kilku spotkań gra znacznie lepiej. Później ta przewaga błyskawicznie wzrastała i można było skorzystać ze wszystkich zawodników. Przy tak dynamicznym stylu niezbędna jest długa ławka wartościowych zawodników.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Przyjemnie było oglądać olsztynian w nowej dla siebie roli.

To dobry znak przed pucharowych meczem z Energia Słupsk. Nie mamy wielkich nadziei, ale wierzymy, ale olsztynianie będą godnym rywalem