Siedlce absolutnie poza zasięgiem KKS – Krótkie chwile równej gry

MKK Siedlce po meczu w Olsztynie zachował czyste kontro strat, czego zresztą można było oczekiwać, biorąc pod uwagę potencjał obu rywali. Lider tabeli do tej ligi nie pasuje. Jest za mocny i gdy gra na maksimum możliwości „odjeżdża” przeciwniczkom jak chce. Olsztynianki przegrały ten mecz 58:86 (16:25, 10:16, 14:21, 18:24) i choć nie jest to wynik kompromitujący, oddaje układ sił. Były momenty równej gry, ale bardzo krótkie.

 

KKS Olsztyn – MKK Siedlce 58:86 (16:25, 10:16, 14:21, 18:24)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-19, Joanna Markiewicz-12, Natalia Żukowska-3, Aneta Burandt-9, Jolanta Wichłacz-0, Iwona Polak-2, Anna Todys-2, Ksenia Zajączkowska-9, Dominika Spittal-2.

Rozpoczęło się bardzo źle od prowadzenia lidera 10:1. Na szczęście olsztynianki opanowały nerwy i głównie za sprawą Kariny Różyńskiej. zmniejszyły dystans do dwóch oczek. W 8 min było 14:16, ale fatalna końcówka pierwszej odsłony pozwoliła rywalkom znów odskoczyć na dziewięć punktów.

Od tego momentu drużyna z Siedlec kontrolowała sytuację i utrzymywała dość wyraźną przewagę. Zdarzały się małe zrywy KKS-u, jak choćby na początku czwartej odsłony, ale były one okupione heroiczną walką, agresją i co za tym idzie licznymi faulami. Przedwcześnie boisko opuścić musiały za pięć przewinień: Iwona Polak, Joanna Markiewicz i Dominika Spittal i to odbiło się na końcówce meczu, kiedy MKK znacznie zwiększył dystans.

Spotkanie nie przyniosło więc żadnych zaskakujących sytuacji, mogliśmy naocznie przekonać się, że skromnie funkcjonujące kluby nie mają szans w konfrontacji z teamami budowanymi na zamówienie, gdzie do dyspozycji jest budżet dla KKS-u niewyobrażalny.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

KKS Olsztyn Koszykówka Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x