Sierakowice nie do zdobycia – Trzeba przyjąć to na klatę i grać dalej

Koszykarze Truso Elbląg występujący w rozgrywkach o wejście do II ligi przegrali w Sierakowicach z BAT-em wyraźnie 65:87 (14:27, 9:12, 18:20, 21:31) i tez rezultat nie jest niespodzianką. Rywal był mocny (w tym sezonie pozyskał kilku wartościowych graczy) i doświadczony. W pierwszej kwarcie zaskoczył elblążan doskonałą skutecznością (seria rzutów za trzy), a zdobyta przewaga pozwalała na spokojna kontrolę nad przebiegiem spotkania. Trzeba przyjąć porażkę na klatę i sposobić się do następnych gier.

BAT Sierakowice – Truso Elbląg 87:65 (27:14, 12:9, 20:18, 31:21)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-19, Marcin Zalewski-6, Damian Jędrzejewicz-4, Jarosław Jakubów-4, Kamil Pożarycki-6, Mateusz Stawiak-12, Piotr Prokurat-10, Michał Futrega-0, Paweł Budziński-4, Grzegorz Czarnul-0

W tym dniu Sierakowice były niestety poza zasięgiem. Pierwsza kwarta ustawiła spotkanie. Gospodarze raz za razem trafiali za trzy punkty, byli dobrze zorganizowani w obronie i ataku. Potem zwolnili tempo i trzymywali bezpieczny dystans. Mecz wyrównał się, ale nie na tyle by Truso mogło czymś zaskoczyć przeciwnika. W ostatniej odsłonie goście postawili wszystko na jedna kartę, zaczęli kryć agresywniej, ale kij ma dwa końce. Mnożyły się faule i okazje do kontr dla gospodarzy, stąd tyle straconych punktów.