SMS wyleczył Truso z II ligi – A już witaliśmy sie z gąską

Nadzieje na awans koszykarzy Truso Elbląg do II ligi zgasły po niedzielnym (10 marca) meczu we własnej hali z SMS PZkosz. Władysławowo. Gospodarze grali dobrze przez trzy kwarty, mimo kłopotów podjęli walkę i prowadzili nawet 17 punktami. Niestety w ostatniej odsłonie wszystko stracili. Przegrali 65:71 (16:21, 19:9, 17:18, 13:23) i w czołowej dwójce premiowanej kwalifikacja do turniejów się nie znajdą.

Truso Elbląg – SMS PZKosz Władysławowo 65:71 (16:21, 19:9, 17:18, 13:23)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-15, Damian Jędrzejewicz-1, Jarosław Jakubów-11, Kamil Pożarycki-0, Piotr Prokurat-14, Paweł Budziński-16, Michał Wódecki-8, Grzegorz Czarnul-0, Bartosz Majewski-0, Damian Karhut-0.

Trener Arkadiusz Majewski nie mógł skorzystać w tym meczu z Marcina Zalewskiego i Mateusza Stawiaka. Była to poważna strata, bowiem brak zmienników spowodował utratę sił w końcówce meczu. Gra była bardzo intensywna i wymagała dużego zaangażowania. Piotr Prokurat spisywał się doskonale przez trzy kwarty (bez zmiany), ale w ostatniej odsłonie zabrakło precyzji.

Na początku trzeciej kwarty przewaga elblążan sięgnęła 17 punktów i wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Dobrze przygotowani fizycznie rywale „nie odpuścili” i w końcówce zupełnie panowali na boisku.