Strefa juniorów starszych – Elblążanie wreszcie wygrali

Po dwóch nieznacznych porażkach juniorzy starsi MKS Truso Elbląg wreszcie wygrali. Podobnie jak w poprzednich potyczkach losy spotkania ważyły się do końca. Tym razem jednak elblążanie dobrze rozegrali ostatnie fragmenty, pilnowali korzystnego wyniku i odnieśli w efekcie bardzo cenne zwycięstwo 69:65 (21:17, 17:14, 11:17, 20:17).

MKS Truso Elbląg: Tomasz Lipski-4, Piotr Prokurat-18, Marcin gawron-19, Wiktor Czyżewski-10, Mateusz Iwański-2, Maciej Bałabuch-16, Arkadiusz Suchodolski-0, Igor Bunda-0.

Bardzo wyrównana jest tegoroczna liga juniorów starszych. Mecze z udziałem Truso przynoszą sporo emocji, nie inaczej było w czwartkowym spotkaniu. Elblążanie do przerwy wypracowali sobie nieznaczna przewagę, ale w trzeciej odsłonie zagrali słabiej i przed ostatnią kwartą sprawa zwycięstwa którejś ze stron była otwarta. Tym razem gospodarze stanęli na wysokości zadania, grali rozsądnie, lepiej wykonywali rzuty wolne.

Przed meczem trener Adam Prus wiedział, że Basket zastosuje obronę strefową, przygotowywał zespół na ten wariant defensywy. Nie wszystko jeszcze wychodziło, ale przecież zwycięzców się nie sądzi.