Strefa juniorów starszych – Paraliż Truso w drugiej kwarcie

Od porażki na własnym boisku z GTK Gdynia rozpoczęli rozgrywki strefowe juniorów starszych koszykarze MKS Truso. Elblążanie po przedziwnym przebiegu przegrali to spotkanie 55:61 (26:11, 1:21, 10:13, 18:16). Zdobyć w kwarcie zaledwie jeden punkt – to się nie zdarza nawet w rozgrywkach szkolnych, a taka przykra wpadka przytrafiła się podopiecznym trenera Adama Prusa. To oczywiście zadecydowało o porażce, bo strat nie udało się już odrobić,

Truso Elbląg: Tomasz Lipski-3, Rafał Brzozowski-0, Piotr Prokurat-16, Marcin Gawron-3, Wiktor Czyżewski-15, Dawid Nowakowski-0, Igor Bunda-0,  Mateusz Giebień-0, Mateusz Iwański-0, Maciej Bałabuch-18

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 8:0, ale elblążanie szybko opanowali sytuacje i zdobyli 26 punktów pod rząd, by w końcówce tej odsłony stracić trzy oczka. Wydawało się, że limit radosnej twórczości został wyczerpany, ale okazało się, że była to tylko namiastka tego co ma nastąpić. W drugiej kwarcie gospodarzom udało się trafić tylko raz i to z rzutu wolnego, za to rywale punktowali regularnie iw tej sytuacji uzyskali ogromna przewagę. Po przerwie na boisku więcej było normalności i niezłej gry, ale musieliśmy się pogodzić z porażką.

– Naprawdę nie mogę zrozumieć postawy swojego zespołu w drugiej odsłonie – powiedział po meczu trener Adam Prus. To jest absolutne zaskoczenie, musimy to jeszcze raz obejrzeć i znaleźć przyczyny. Z naszej strony było w tym spotkaniu sporo błędów. Największe grzechy to mała skuteczność w wykonywaniu rzutów wolnych i brak pomysłu na sforsowanie obrony strefowej rywali. Jeśli to poprawimy, będzie znacznie lepiej.