Strefa juniorów starszych – Truso „pękło” w końcówce

Drugiej porażki w rozgrywkach strefowych juniorów starszych doznali koszykarze Truso Elbląg. Przegrali na wyjeździe z Treflem Sopot 71:74 (18:26, 23:14, 19:10, 11;24). Zwycięstwo było w zasięgu ręki. Niestety, elblążanie „pękli” w ostatniej kwarcie, nie potrafili utrzymać sporej już przewagi.

MKS Truso ElblągPiotr Prokurat-21, Marcin Gawron-10, Dawid Nowakowski-4, Mateusz Giebień-10, Maciej Bałabuch-9, Wiktor Czyżewski-17, Tomasz Lipski, Igor Bunda-0, Paweł Bartosiński-0.

Było to spotkanie, w którym sytuacje wielokrotnie się zmieniały, ale niestety ostatnie słowo należało do gospodarzy. Po słabej pierwszej kwarcie elblążanie uporządkowali grę, przede wszystkim zaczęli lepiej bronić i już do przerwy z nawiązką odrobili straty. Gdy po trzeciej odsłonie przewaga wzrosła do 11 punktów wydawało się, że wszystko jest już „pozamiatane.” Niestety, nie doceniliśmy determinacji sopocian, którzy nie przestali wierzyć w zwycięstwo. Decydujące okazały się dwie celne „trójki” i dyscyplina w grze. Elblążanie natomiast mieli kłopoty z kryciem i źle wykonywali rzuty wolne.

Szkoda, bo to już druga minimalna porażka. Ale skuteczne rozgrywanie końcówek to duża umiejętność.