Strefa kadetek – KKS Olsztyn na równi pochyłej

Siedem spotkań: Trzy zwycięstwa, cztery porażki. Bilans może nie tak zły, ale gdy prześledzimy po kolei występy olsztynianek wnioski są smutne, bowiem po zwycięskich potyczkach nastąpiła seria meczów przegranych i te porażki są coraz bardziej przygnębiające. W ostatnim spotkaniu KKS uległ na wyjeździe SKS Starogard Gdański 72:111.

W zespole są indywidualności np. Julia Tyszkiewicz czy Aleksandra Wajler, ale nie ma drużyny. Dwie zawodniczki zdobywają ¾ meczowych punktów, co z tego skoro nie funkcjonuje organizacja gry w defensywie i ataku.

Kadetki przygotowywały się do sezonu i rozpoczęły rozgrywki pod okiem nowego trenera Dominika Furmana. Na początku wszystko wyglądało na pierwszy rzut oka nieźle, o czym m. in świadczyły trzy zwycięstwa, ale nad rywalkami dużo słabszymi. Już derbowe spotkanie w Elblągu (wysoka porażka) wywołało niepokój i ostudziło euforię. Potem wypadki potoczyły się szybko i drużyna znalazła się na równi pochyłej, z której spada z coraz większą prędkością.

W międzyczasie KKS zakończył współpracę z trenerem Furmanem, który mimo monitów ze strony zarządu, nie potrafił dostosować się do standardów panujących w klubie. Trudno powiedzieć czy całe zamieszenia miało wpływ na postawę zespołu, faktem jest natomiast że ten znajduje się w rozsypce i chyba do niej dojdzie. Część dziewczyn zasili juniorki, część wróci do młodziczek, bo aktualna ekipa w ogóle nie rokuje nadziei. Najważniejsze by koszykarki wykorzystały swój potencjał dla dobra klubu.

SKS I Starogard Gdański – KKS Olsztyn 111:72 (30:17, 13:22, 36:20, 32:13)

 KKS Olsztyn: Tyszkiewicz Julia 30, Wajler Aleksandra 28 ,Kosińska Kornelia 6, Kalinowska Patrycja 6, Jastrzębowska Laura 2, Golon Izabela 0 ,Kniefel Małgorzata 0, Radomska Olga 0

 

1 UKS Piątka-Foto Gocha Tczew 12  504:336 

2 UKS Bryza Kolbudy 10   488:339 

3 SKS I Dwójka Starogard Gdański 10  521:445 

4 KKS Olsztyn 10  532:563

5 SKS II Starogard Gdański 8  406:480  2

6 Truso Elbląg 7  330:317 

7 UKS Conrad Gdańsk 6  225:526 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x