Strefa pomorska juniorek starszych – Gdynia oczywiście poza zasięgiem

Rozpoczęły się rozgrywki juniorek starszych w koszykówce  w strefie pomorskiej. Do rywalizacji przystąpiły tylko dwa zespoły: KKS Olsztyn i VBW GTK Gdynia. Zaplanowano sześć spotkań i drużyna z lepszym bilansem zajmie pierwsze miejsce. Obie awansują półfinałów Mistrzostw Polski. Od razu trzeba zaznaczyć, że siły są nierówne, bo KKS gra juniorkami, natomiast w gdyńskim teamie występują zawodniczki, które mają już za sobą udział w rozgrywkach ekstraklasy seniorek. Porażki w Trójmieście 49:80 (11:23, 8:19, 15:15, 15:23), należało raczej oczekiwać, a jej rozmiary, biorąc pod uwagę potencjał, nie są aż tak duże.

VBW GTK Gdynia – KKS Olsztyn 80:49 (23:11, 19:8, 15:15, 23:15)

KKS Olsztyn: Ewelina Czaboryk-9(1×3), Angelina Skarżycka- 8(2×3), Jolanta Wichłacz-11(1×3), Natalia Żukowska-9, Alicja Szych-0, Iwona Polak-9, Karolina Łatienkow-3, Aleksandra Żygowska-0

Olsztynianki zagrały bardzo ambitnie i to przez pełne 40 minut. Utrudniały życie faworytkom jak mogły, ale zarówno przewaga fizyczna, jak i w umiejętnościach takich zawodniczek jak: Duraj, Sendlewska, Stępień była oczywiście wyraźna. Agresywna obrona nie ułatwiała życia gdyniankom. Udało się nawet kilka razy wybronić akcję przez 24 sekundy, a to o czymś świadczy.

W ataku zabrakło jednak skuteczności i trochę odwagi. Olsztynianki zwłaszcza na początku były stremowane i grały na kiepskim procencie. Najlepszy okres gry zanotowały po przerwie i trzecią kwartę zremisowały. Mecze z Gdynią, przy zaangażowaniu rywalek, są nie do wygrania, ale można się sporo nauczyć…

{gallery}llotos16{/gallery}

Liga młodzików ’98 – Porażka Truso z Dąbrówką

Młodzicy Truso Elbląg ambitnie walczą z koalicja zespołów z Pomorza, ale czasami ciężko im nawiązać walkę. Tak było w ostatniej kolejce, kiedy wysoko przegrali z Korsarzem Dąbrówka.

Korsarz Gim. Dąbrówka – MKS Truso Elbląg 112:77 (34:12;26:26;29:21;23:18)

Truso Elbląg: Paweł Borys-27, Mateusz Czechowski-12, Mateusz Derybowski-10, Adrian Gałecki-6, Damian Treder-6, Tomasz Pietrzak-4, Krzysztof Brzeziński-4, Kacper Ciepłucha-4, Dominik Zbiejczuk-4, Dominik-0, Igor Pankowski-0.

Bryza Pruszcz Gdański – UKS Jedynka Pelplin 72:58 (17:17, 9:12, 20:18, 26:11)

MTS Basket Kwidzyn – SKS Starogard Gdański 76:93 (23-21,14-30,17-22,22-20)

1 UKS Jedynka Pelplin 6  11 543:336  5  1

2 Bryza Pruszcz Gdański 11 450:382  5  1

3 Korsarz Gim. Dąbrówka 10 531:470  4  2

4 SKS Starogard Gdański 9 462:442  3  3