Świetna premiera Inter Parts – Najważniejszy jest pomysł na grę

Lepszej premiery nie można było sobie wyobrazić. W pierwszym meczu nowego sezonu II ligi koszykarzy Inter Parts AZS UWM Olsztyn pokonał w Gdańsku Korsarza 72:65 (21:24, 19:12, 17:13, 15:16). Podobnie jak w ostatnich meczach kontrolnych akademicy zaimponowali konsekwencja w grze. Szybko wyciągali wnioski  z tego co dzieje się na boisku, reagowali doskonale i temu zawdzięczają zdobycie kompletu punktów.

Korsarz Gdańsk – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 65:72 (24:21, 12:19. 13:17. 16:15)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn:Bacławski-16, Jankowski-9, Chojnacki,-7 Ćwirko-1, Rosiński-6, Kawałek-14, Olejko-4, Kowalewski-13, Andrusiewicz-2, Obarek-0. Trener Rafał Kacprzak.

Bardzo dobra, konsekwentna gra olsztynian. Wprawdzie w pierwszej kwarcie lekką przewagę osiągnęli gospodarze, prowadząc już sześcioma punktami, ale już pod koniec tej części goście zmniejszyli straty, mimo że najskuteczniejszy zazwyczaj zawodnik AZS-u Marcin Kowalewski miał na koncie tylko dwa punkty. W drugiej odsłonie olsztynianie wyeliminowali z gry najlepszego snajpera Korsarza – Chudego (12 punktów w I kwarcie) i przejęli kontrolę nad meczem. Gdańszczanie byli zaskoczeni, gubili się w ataku pozycyjnym, akademicy, grając swoje zwiększali dystans. Po trzeciej kwarcie przewaga wzrosła do ośmiu oczek. Nie gwarantowało to jeszcze sukcesu, ale dawało komfort. W końcówce grając bardzo rozsądnie olsztynianie bez większych dramatów „dowieźli” zwycięstwo.

GKS Korsarz Gdańsk – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 65:72

KING Wilki Morskie Szczecin – KS Żyrardowianka Żyrardów 61:63

SMS PZKosz Władysławowo – TS Żuraw Gniewino 65:71

GKK I LO Gorzów Wielkopolski – KK Świecie 101:69

KS Księżak Łowicz – AZS Politechnika Poznańska Poznań 98:77

KS Open Basket Pleszew – Trefl II Sopot (28-09-2011, godzina 18:00)

1 GKK Gorzów Wielkopolski 2 1  0  101:69

2 Księżak Łowicz   2 1  0  98:77