Świetny początek Truso – Fanklub Gdynia rozpracowany

Od zwycięstwa nad zespołem Fanklub Gdynia 73:62 (24:17, 11:14, 23:16, 16:15) rozpoczęli koszykarze Truso Elbląg rywalizację w finale A rozgrywek strefy pomorskiej o wejście do II ligi. Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego przystąpili do tej fazy z niekorzystnym bilansem (1-3), ale od razu poprawili statystyki. Odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo nad groźnym, dobrze ułożonym przeciwnikiem. Gospodarze mieli za zadanie przede wszystkim wyłączyć z gry Jakuba Bogusza (występował nawet Eurolidze). Rozgrywający gości zdobył wprawdzie 15 oczek, ale to było zdecydowanie za mało.

Truso Elbląg – Fanklub Gdynia 73:62 (24:17, 11:14, 23:16, 16:15)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-8, Mar4cin Zalewski-8, Jarosław Jakubów-15, Mateusz Stawiak-4, Piotr Prokurat-24, Paweł Budziński-10, Michał Wódecki-4, Kamil Pożarycki-0, Grzegorz Czarnul-0

Gospodarze od pierwszych minut byli bardzo skoncentrowani i realizowali założenia przedmeczowe. Paraliżowali akcje przeciwników, sami byli skuteczni i od razu odskoczyli na siedem oczek. Wprawdzie gdynianom w drugiej odsłonie szło lepiej, ale po przerwie znów dominowało Truso. Dobra obrona oraz skuteczność Piotra Prokurata i Jarosława Jakubowa „zrobiły” swoje. Przewaga w pewnym momencie wzrosła do 17 punktów. W końcówce nastąpiło małe rozluźnienie, ale oczywiście żadnego zagrożenia nie było. Doskonały początek. Oby tak dalej!

Bat Sierakowice – Itago Gdynia 90 : 63

Truso Elbląg – Fanklub Gdynia 73 : 62

SKK AWFiS Gdańsk – SMS PZKosz II Władysławowo 79 : 76