Tęgie lanie KKS-u w Łomiankach – Wyglądało to beznadziejnie…

Cieszyliśmy sie ze zwycięstwa koszykarek KKS w premierze II ligi, zdając sobie jednak sprawę, że zespół z Bydgoszczy był jednym ze słabszych rywali. Znacznie trudniejszy egzamin czekał olsztynianki w sobotę (12 października) w wyjazdowej potyczce w Łomiankach. Zespół SMS był faworytem, ale liczyliśmy na wyrównana walkę. Tymczasem KKS doznał klęski 34:71, sygnalizując, że mogą być w lidze problemy.

SMS PZKOSZ Łomianki – KKS Olsztyn 71:34 (17:4, 15:15, 19:8, 20:7)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-11, Joanna Markiewicz-0, Natalia Żukowska-8, Aneta Burandt-0, Jolanta Wichłacz-6, Iwona Polak-9, Aneta Wełnicka-0, Anna Todys-0, Ksenia Zajączkowska-0

Koszykarki KKS już dawno nie doznały w rozgrywkach ligowych takiej klęski. Mecz im zdecydowanie nie wyszedł. Gospodarze znając doskonale atuty olsztynianek przygotowali specjalna taktykę i w pierwszej kwarcie zupełnie zdominowały wydarzenia na boisku. Zespół gości zdobył zaledwie cztery punkty. W tym meczu potwierdziły się obawy trenera Sztąberskiego przed sezonem, że mamy zbyt wąska grupę wartościowych, ligowych zawodniczek i przy słabszym dniu jednej czy drugiej nie ma alternatywy.

Po tak druzgocącej pierwszej odsłonie w następnej olsztynianki się pozbierały, ale nie było to tyle zasługą KKS ile znacznie mniej agresywnej gry przeciwniczek, które mając przewagę spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń.

Po przerwie było jeszcze gorzej, a chwilami fatalnie. Do tego w trzeciej kwarcie za pięć przewinień zeszła Joanna Markiewicz (bez punktów w tym spotkaniu) i to jeszcze bardziej osłabiło morale zespołu. Jeśli kogoś można wyróżnić, to Iwonę Polak i Natalię Żukowską, które walczyły na tablicach i zdobyły trochę oczek (punktowały tylko cztery zawodniczki). Nie zdobyliśmy punktów za trzy, a wykonaliśmy zaledwie pięć prób. Słowem szybko o tym wszystkim zapomnieć.