Trudne życie TSK Roś Pisz w II lidze – Równo, ale ze wskazaniem na gości

W środę (20 października) koszykarze II-ligowego zespołu TSK Roś Pisz przegrali we własnej hali z Sokołem Ostrowia Mazowiecka 75:90 (21:22, 22:26, 15:20, 17:22) po meczu wyrównanym, w którym gospodarzom zabrakło momentu przyśpieszenia, żeby odebrać przeciwnikom inicjatywę. Prawie przez cały mecz przewaga gości była nieznaczna i tliła się nadzieja na jakiś zryw, chwilę szaleństwa. To nie nastąpiło i wyrafinowani przeciwnicy zasłużenie wywieźli zwycięstwo.

TSK Roś Pisza – Sokół Ostrów Mazowiecka 75:90 (21:22, 22:26, 15:20, 17:22)

TSK Roś Pisz: Mateusz Bessman-13, Jakub Stanisławajtys-0, Mikołaj Lackowski-9, Michał Zapert-0, Mateusz Kazimierczuk-7, Kamil Zajkowski-6, Jakub Pellowski-0, Szymon Urbański-13, Konrad Niewczas-8, Jan Świtaj-10, Szymon Ćwikliński-4

Minęła minuta gry gdy piszanie prowadzili 4:0 po celnych rzutach Szymona Urbańskiego i Mateusza Bessmana. Goście odpowiedzieli skuteczna „trójka”, a potem przejęli inicjatywę, z tym , że walka cały czas była wyrównana. Gospodarze na dwie minuty przed końcem znów znów byli przed rywalami (18:17), ale w ostatnich sekundach tej odsłony to koszykarze Sokoła trafiali i w efekcie wygrali kwartę jednym oczkiem. W drugiej gościom udało się odskoczyć na siedem punktów i choć piszanie starali się dogonić przeciwników, ci utrzymywali nieznaczną przewagę. Po zmianie stron spotkanie miało podobny przebieg. Mimo ambitnej pogoni gospodarzy rywale cały czas trzymali dystans kilku punktów. Trzeba przyznać, że byli skuteczniejsi i potrafili wykorzystać momenty słabości piszan. Znalazło to odbicie w ostatniej odsłonie. Kiedy TKS zbliżyło się na sześć oczek (62:68), Sokół zanotował serię i odskoczył na 75:62. To był decydujący cios. Wyniki poszczególnych kwart świadczą o zaciętości spotkania, są jednak też dowodem, że rywale wygrali zasłużenie po byli lepsi w każdej odsłonie.

TSK Roś Pisz – Sokół Ostrów Mazowiecka 75:90

Żubry Chorten Białystok – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 71:52

MKS Ochota Warszawa – KKS Polonia Warszawa 39:82

Isetia Erzurum – MUKS Piaseczno 94:76

Energa Hutnik Koszykówka – Kolejarz Basket Radom 99:91

KS Legion Legionowo ŁKS Coolpack Łódź 76:92

Akademia Koszykówki Legii Warszawa — : — UKS Trójka Żyrardów 21 października

1 Żubry Chorten Białystok 10 5 386-323