Truso Elbląg nadal wygrywa – Do przerwy znakomicie, potem trochę nerwowo

Koszykarze Truso Elbląg odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach o wejście do II ligi. W piątek późnym wieczorem pokonali w Gdańsku zespół Sokoła 82:74 (33:17, 15:14, 19:21, 15:22). Elblążanie zagrali znakomicie w pierwszej kwarcie i wydawało się, że będzie to typowy spacerek. W drugiej części zdarzył się jednak dłuższy okres przestoju, gospodarze zdobyli kilka punktów z rzędu i na dwie minuty przed końcem przewaga Truso zmalała do pięciu oczek. Na szczęście goście opanowali sytuację i bezpiecznie zachowali zwycięstwo.

Sokół Gdańsk – Truso Elbląg 74:82 (17:33, 14:15, 21:19, 22:15)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-17, Marcin Zalewski-6, Damian Jędrzejewicz-16, Jarosław Jakubów-15, Kamil Pożarycki-0, Mateusz Stawiak-14, Piotr Prokurat-9, Michał Futrega-3, Dominik Pawlak-0, Grzegorz Czarnul-2

Truso rozpoczęło w dużym stylu. W pierwszej odsłonie dynamiczna gra i bardzo dobra skuteczność zapewniła wysokie prowadzenie, Celnymi trójkami popisywał się Jarosław Jakubów. Do przerwy elblążanie utrzymywali przewagę, która wydawała się zupełnie bezpieczna. Na początku czwartej kwarty kilka niecelnych rzutów i nieudanych zbiórek spowodowało, że gdańszczanie zbliżyli się na pięć oczek, a do końca były jeszcze dwie minuty. Goście szybko odpowiedzieli trójką i kolejnymi akcjami. Dramatów więc w końcówce nie było, a kolejne punkty bezpiecznie wyjechały do Elbląga.