Truso na pewno w grupie finałowej – Srogi rewanż z Sierakowicami

Koszykarze Truso Elbląg zapewnili sobie udział w rozgrywkach finałowych rywalizacji strefy pomorskiej o wejście do II ligi. Sobotni mecz z BAT-em Sierakowice miał jednak duże znaczenie, bowiem w dalszej fazie zaliczane są spotkania grupowe, a nie wykluczone, że BAT też wystąpi w dalszej części rozgrywek. Elblążanie byli więc bardzo zmotywowani, również dlatego, że z tym przeciwnikiem przegrali na wyjeździe mając go już prawie na łopatkach. Tym razem żartów nie było. Koszykarze Truso panowali nad sytuacja i odnieśli wysokie zwycięstwo 101:64 (28:16, 25:19, 24:17, 23:12)

Truso Elbląg – BAT Sierakowice 101:64 (28:16, 25:19, 24:17, 23:12)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-10, Marcin Zalewski-4, Jarosław Jakubów-21, Kamil Pożarycki-9, Jarosław Sarwiński-0, Marcin Gawron-0, Marcin Krakowiak-21, Paweł Budziński-17, Kamil Sadowski-2, Grzegorz Czarnul-0, Piotr Prokurat-12

Elblążanie zagrali dobry mecz, ale trzeba obiektywnie stwierdzić, że mieli ułatwione zadanie. Rywale przyjechali w ośmioosobowym składzie, a ciężar gry oparty był na dwóch zawodnikach, których siły wyczerpywały się z każdą minutą. Po przerwie gospodarze całkowicie panowali nad sytuacją i gdyby nie nonszalancja i sportowy egoizm zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe. Ale nie narzekajmy. Najważniejsze, by elblążanie zachowali siły i koncentrację na spotkania puli finałowej.

ITAGO Gdynia – MTS Basket Kwidzyn 83:98 (19:28, 19:15, 20:31, 25:24)

MKS Truso Elbląg – Bat Sierakowice 101:64 (28:16, 25:19, 24:17, 23:1)

SMS PZKosz Władysławowo – SportowePomorze.pl 90:77 (19:14, 22:16, 27:22, 22:25)

1 MKS Truso Elbląg 10  16 683:611  6  4

2 SMS PZKosz Władysławowo 10  16 775:709  6  4

3 MTS Basket Kwidzyn 15 696:645  6  3

4 SportowePomorze.pl 10 14 684:762  4  6

5 Bat Sierakowice 13 634:726  4  5