Truso nadal w grze – Gdy nie ma stresu to wszystko wpada

Koszykarze Truso Elbląg nie rezygnują z walki o prawo gry w turniejach o II ligę. Do finałowej rundy strefy pomorskiej przystępowali z kiepskim bilansem, ale odrabiają straty. Nadal maja szansę zmieścić się w czołowej dwójce. Trzeba wygrywać mecz za meczem i do tego patrzeć na inne rozstrzygnięcia. W niedzielę (29 stycznia) elblążanie „swoje zrobili”,pokonali na wyjeździe SSK Kobylnica 113:75 (27:20, 37:21, 27:19, 22:15) i było to zwycięstwo w dobrym stylu. W drugiej kwarcie Truso „dobiło” przeciwnika, a potem bez stresu powiększało przewagę. A gdy nie ma presji prawie wszystko wpada do kosza.

SSK Kobylnica – MKS Truso Elbląg 75:113 (20:27, 21:37, 19:27, 15:22)

Truso Elbląg: Piotr Matkiewicz-20, Marcin Zalewski-9, Damian Jędrzejewicz-13, Jarosław Jakubów-23, Kamil Pożarycki-2, Piotr Prokurat-4, Marcin Gawron-4, Marcin Krakowiak-15, Paweł Budziński-17, Grzegorz Czarnul-6.

{gallery}kobyl29{/gallery}

Fot strona Elbląskie Centrum Koszykowki

To jedno z nielicznych spotkań w lidze, kiedy na długo przed zakończeniem spotkania zwycięstwo było oczywiste. Po dość wyrównanej pierwszej kwarcie goście „podkręcili” tempo i już do przerwy uzyskali wysoką przewagę. Potem ją powiększali imponując skutecznością. W rzutach osobistych osiągnęli około 80 procent i do takiego wyniku ostatnio nawet się nie zbliżyli.

Bardzo dobry występ zaliczył Jarosław Jakubów, inni też wykorzystali swe atuty. Zniechęceni

gospodarze byli łatwym kaskiem i taki mecz od czasu do czasu warto rozegrać po prostu dla lepszego samopoczucia. Ale w następnych kolejkach z całą pewnością tak gładko już nie będzie.

Neptuns Gdańsk – Bat Sierakowice 68:62 (13:16, 19:10, 22:21, 14:15)

UKS Kielno – SMS PZKosz Władysławowo 73:79 (16:12, 14:18, 17:20, 19:16, d. 7:13)